Telewizor i monitor w jednym

Duńska firma Eyegonomic zaprezentowała nową serię wyświetlaczy LCD, które mogą pełnić funkcję zarówno monitora komputerowego, jak i telewizora LCD. W serii W dostępne są na razie dwa urządzenia - o przekątnych ekranu 22 i 32".

Telewizor i monitor w jednym

Eyegonomic W32

Obydwa monitory mają wbudowane głośniki i tuner TV. Ich wyświetlacze charakteryzują się kontrastem na poziomie 500:1 oraz jasnością 450 cd/m2. Do dyspozycji użytkowników oddano spory zestaw interfejsów - m.in. analog, DVI-D, S-Video, composite oraz SCART - umożliwia to podłączenie zarówno komputera, jak i dowolnego źródła materiału wideo. Zastosowany w urządzeniu tuner obsługuje również teletext.

Telewizor i monitor w jednym

Eyegonomic Eyebox

Wraz z urządzeniami z serii W, Eyegonomic zaprezentował również zewnętrzny tuner TV o nazwie Eyebox, umożliwiający przekształcenie w telewizor np. monitora CRT lub LCD, projektora czy wyświetlacza plazmowego.

Zobacz również:

  • Abonament RTV 2023 - jakie stawki? Kto jest zwolniony z opłaty?

Cenę monitorów (22- i 32-calowego) ustalono na, odpowiednio, 2 295 euro i 4 295 euro - wiadomo już, że urządzenia trafią do sklepów w Europie w kwietniu. Tuner Eyebox kosztuje 249 euro i jest już dostępny.

Więcej informacji:

http://www.eyegonomic.com