Telewizor napędzany Linuksem

Sharp zaprezentował telewizor ze zintegrowanym komputerem pracującym pod kontrolą Linuksa. Urządzenie, prócz możliwości oglądania stacji TV, pozwala na bezprzewodową łączność z innymi maszynami czy oglądanie zdjęć znajdujących się na aparatach cyfrowych.

Nie podano do publicznej wiadomości, jaki procesor znalazł się we wnętrzu telewizora. Wiadomo natomiast, że z jego wykorzystaniem możliwa jest praca w sieci bezprzewodowej pracującej w standardach 802.11 a/b/g, oglądanie telewizji HDTV czy przeglądanie zdjęć składowanych na urządzeniu USB.

Telewizor napędzany Linuksem

Sharp IT-32X2

Telewizor zaprojektowano do współpracy m.in. z oprogramowaniem Sharp Media Library Server - istniejącym wyłącznie na platformę Windows XP - dzięki któremu możliwe jest np. przeglądanie filmów składowanych na dysku komputera PC. Wyjątkowo złaknionych multimedialną rozrywką z pewnością ucieszy opcja równoległego oglądania telewizji i plików wideo.

Parametry IT-32X: 32-calowy wyświetlacz LCD pracujący z rozdzielczością 1366 x 768, kontrast 800:1, kąty widzenia równe 170 stopniom w płaszczyźnie pionowej i poziomej, głośniki stereo o mocy 20 W, wejścia VGA i DVI, karta sieciowa Wi-Fi i Ethernet, tuner NTSC, 3 porty USB.