Telewizor sterowany głosem - nadchodzi pilot LG Magic Motion

Sterowanie głosem jest na topie. Podczas gdy w smartfonach szaleje Siri, koncern LG postanowił jako pierwszy producent wprowadzić obsługę telewizora za pomocą głosu. Telewizor LG będziemy mogli kontrolować za pomocą pilota Magic Motion.

LG Magic Motion

LG znamy z oryginalnego podejścia do kontrolerów TV (vide stojący pilot). Teraz koreański koncern jako pierwszy wprowadza głosową obsługę do świata telewizorów dzięki pilotowi Magic Motion, który będzie dodawany do telewizorów LG Cinema 3D. Można go tez kupić oddzielnie - kosztuje 70 USD.

Jak mówić do telewizora, by nas posłuchał?

Może nie do końca więc bezpośrednio rozmawiać z telewizorem Cinema 3D, bo zamiast do telewizora będziemy mówić do pilota jak do mikrofonu i w ten sposób będziemy mogli wydawać polecenia.

LG Magic Motion jako wypasiona myszka?

Pilot Magic Motion do telewizorów Cinema 3D ma wbudowaną przewijarkę (podobną do komputerowej myszy), przełącznik 2D-3D oraz wbudowaną obsługę gestów. Wychodzi z tego taka telewizyjna myszka. Nie ma tu żadnej przełomowej technologii, ale połączenie tych wszystkich funkcji w jednym małym pilocie może sprawić, że nasze leciwe piloty odejdą do lamusa.

Mam nadzieję, że pilot LG wystarczająco dobrze rozumie swoich użytkowników - zabawnie wyglądałoby gdybyśmy musieli powtarzać lub wydzierać się do naszego pilota.

A Wy? Czy chcielibyście sterować telewizorem za pomocą głosu?