Telewizor w komórce

Samsung Electronics - koreański potentat rynku elektroniki konsumpcyjnej - przedstawia nowe urządzenia bezprzewodowe. Jednym z nich jest "komórka" z miniaturowym telewizorem.

Samsung Electronics ma zamiar wprowadzić do produkcji pierwszy na świecie telefon komórkowy ze zintegrowanym odbiornikiem telewizyjnym. Aparat o symbolu SCH-M220 będzie wyposażony w 1,8 calowy kolorowy ekran ciekłokrystaliczny i jedną pojedynczą antenę odbierającą zarówno transmisje telewizyjne, jak i sygnały sieci komórkowych. Telefon będzie miał rozbudowane menu umożliwiające łatwy wybór kontaktów z wprowadzonej przez użytkownika bazy numerów.

Z obydwu usług (TV i telefon) nie będzie można korzystać jednocześnie. Jeśli podczas oglądania programu telewizyjnego, ktoś do nas zadzwoni, urządzenie automatycznie przełączy się w tryb telefoniczny. Producent twierdzi, iż baterie telefonu powinny wystarczyć na ok. 170 minut rozmów lub 200 minut oglądania programów TV.

SCH-M220 - obok telefonów komórkowych umożliwiających odtwarzanie plików MP3 czy telefonów w ręcznych zegarkach - to tylko jedno z serii futurystycznych urządzeń zaprojektowanych ostatnio przez Samsunga. Aparat trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku i na początku będzie oferowany jedynie w Korei.

Więcej informacji: www.news.com