Telewizor z komputera

Firma AVerMedia opracowała zewnętrzny tuner telewizyjny o nazwie AVerTVBox, który umożliwia oglądanie programów telewizyjnych, wzbogaconych w przestrzenny dźwięk 3D Surround bez konieczności uruchamiania komputera.

AVerMedia opracowała zewnętrzny tuner telewizyjny o nazwie AVerTVBox, który umożliwia oglądanie programów telewizyjnych, wzbogaconych w przestrzenny dźwięk 3D Surround bez konieczności uruchamiania komputera.

Futurystycznie zaprojektowana obudowa w kolorze srebrnym kryje w sobie zaawansowane układy technologii De-interlace, odpowiedzialne za obróbkę sygnału audio-wideo. Dodatkową zaletą są zainstalowane na tylnej ściance urządzenia wejścia w formacie RGB, które umożliwiają podłączenie stacjonarnego odtwarzacza DVD i oglądanie filmów na ekranie monitora. Urządzenie umożliwia ponadto jednoczesną pracę na komputerze i oglądanie telewizji na 1 powierzchni ekranu. Pozostałe złącza obejmują: wejście stereo audio, VGA, S-Video oraz Composite. Oprogramowanie tunera pozwala na zapamiętanie 181 kanałów, a wszelkich regulacji dokonuje się korzystając z pilota zdalnego sterowania i menu ekranowego.

Jak się dowiedziałem od osoby odpowiedzialnej w firmie AverMedia za sprzedaż na rynku polskim, już niedługo nowy produkt powinien pojawić się na półkach rodzimych sklepów. Szacunkowa cena powinna oscylować w granicach 250 USD.