Telewizor z własnym odtwarzaczem Blu-ray

Nowa seria telewizorów LCD z podświetleniem LED marki Toshiba obejmuje odbiorniki ze zintegrowanymi odtwarzaczami Blu-ray.

W kwietniu 2011 r. do sprzedaży wejdą dwa modele telewizorów Toshiba z serii DB833, o przekątnej 32 i 42 cale. Są to odbiorniki LCD z krawędziowym podświetleniem LED. Urządzenia wyposażone są w tunery DVB-C i DVB-T oraz zintegrowany odtwarzacz Blu-ray.

Player zamontowany jest z boku telewizora i wyposażony w napęd typu slot-load (tak jak w komputerach Apple iMac i innych konstrukcjach typu all-in-one). Większość cech funkcjonalnych odtwarzacza jest zbieżna z charakterystyką modelu BDX2100.

W odbiornikach znajdą się dwa wejścia HDMI, port VGA i USB. Telewizory są zgodne z opracowanym przez Toshibę standardem REGZA-Link, umożliwiającym obsługę wielu urządzeń za pośrednictwem jednego pilota.

Założeniem przyświecającym konstruktorom Toshiby było "pozbycie się z salonu dodatkowych, zbędnych urządzeń". Integrując ze sobą dwa urządzenia koncern proponuje użytkownikowi nieco bardziej uporządkowaną wizję kina domowego, bez plątaniny kabli. Pytanie tylko, co na to sami klienci?

Na odbiorców, którzy wolą korzystać z osobnych urządzeń do generowania i wyświetlania obrazu, czekają urządzenia z serii HL833 - telewizory o podobnych parametrach, tylko bez odtwarzacza. W marcu br. do sklepów trafi pierwszy przedstawiciel tej serii, odbiornik 32-calowy.

Na razie nie ma w planie telewizorów z wbudowanym Blu-ray o większych przekątnych. Chociaż urządzenia wejdą do sprzedaży w Europie w kwietniu br., nie znamy jeszcze ich cen.

Więcej informacji: Toshiba