Telewizory 3D bez okularów będą popularne... za 10 lat

Rozwój technologii 3D nie będzie tak szybki jak mogłoby się wydawać. Przedstawiciele firmy Samsung twierdzą, że telewizory 3D, które można oglądać bez specjalnych okularów, upowszechnią się dopiero za pięć albo dziesięć lat.

Reklamowana obecnie technologia 3D ma swoich gorących zwolenników jak i przeciwników. Większość sporów dotyczy specjalnych okularów, które trzeba zakładać by uzyskać efekt głębi. Osoby, które chcą oglądać 3D bez nich muszą się niestety uzbroić w cierpliwość. Telewizory 3D, którymi możemy się nacieszyć bez konieczności zakładania okularów, staną się popularne dopiero za pięć lub dziesięć lat. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy Samsung.

W imieniu koreańskiej firmy wypowiedział się prezes działu Visual Display - BK Yoon. Powiedział on na łamach Wall Street Journal, że w najbliższych latach koszt wyprodukowania dużych wyświetlaczy tego typu będzie na tyle znaczący, że konsumenci nie będą masowo kupowali tego typu odbiorników. Zdaniem Yoona, technologia ta będzie się szybko rozwijała jedynie w przypadku urządzeń przenośnych. Jednym z nich ma być nadchodząca konsola Nintendo 3DS.

Zobacz również:

Część analityków, z którymi rozmawiali dziennikarze Wall Street Journal zgadza się z tezą prezesa firmy Samsung. Innego zdania jest na pewno firma Toshiba, która zapowiedziała, że jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż telewizorów 3D, które nie wymagają siedzenia przed nimi w specjalnych okularach.