Telewizory 3D w Polsce. Test modeli 3D TV i odtwarzaczy Blu-ray 3D


Alternatywa dla LCD - Najciekawsze telewizory LCD i plazmy 2010 - testy

Panasonic TX-P42G20E

Parametry:

-Przekątna ekranu: 42 cale

-Rozdzielczość: 1920x1080 pikseli

-Technologia: PDP

-Podświetlenie matrycy: panel plazmowy

-Cena: 3370 zł

Zalety:

+Wysoki kontrast

+Dobra rozdzielczość obrazu ruchomego

+Szerokie kąty widzenia

+Ładny, naturalny obraz

+Tryb THX

+Serwisy internetowe

Wady:

-Tradycyjna stylistyka

-Nie odtwarza plików MKV

Werdykt:

Obraz: 5,9

Dźwięk: 7,5

Funkcje:7,9

Jakość wykonania: 8,0

opłacalność: 7,2

ocena końcowa: 7,1

zobacz pełen test Panasonic TX-P42G20E w dziale Testy PC World

Panasonic TX-P42G20E

Seria G to trzon oferty telewizorów Panasonica. W ubiegłym sezonie odbiorniki te oferowały świetną relację jakości do ceny, w tym roku nowe seria G20 prezentuje się jeszcze lepiej. Wszystko dzięki poprawionemu wyposażeniu, które jest teraz lepsze niż w zeszłorocznych modelach serii V. W produktach tych zastosowano panele plazmowe NeoPDP trzynastej generacji (G13) o pełnej rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli). Rzeczywisty kontrast panelu ma wg. producenta oscylować w okolicach 5 000 000:1. Matrycę pokryto specjalnym filtrem, który ma dodatkowo poprawiać kontrast.

Obudowy niestety pozostały mało atrakcyjne, choć ich jakość wykonania jest przyzwoita. Zaletą jest obrotowa podstawa, pozwalająca na zmianę położenia matrycy. Wbudowany czytnik kart pamięci SD pozwala na obsługę flashy o dużej objętości zgodnych ze standardem SDXC (powyżej 32 GB, maksymalnie 2 TB).

Modele serii G20 zyskały możliwość wyświetlania na ekranie telewizora wybranych serwisów internetowych. W telewizorze znajdziemy tryb THX - predefiniowane ustawienie, które jest dobre i zaspokoi oczekiwania większości kinomanów. Są też dwa dodatkowe tryby ISF pozwalające profesjonalistom na dokonanie kalibracji i zapisanie ustawień w dwóch programach przeznaczonych do wyświetlania obrazu w dzień i w nocy.

Czujnik oświetlenia

Model ten przystosowano do odtwarzania multimediów zarówno z dysków USB jak i sieci (kompatybilność ze standardem DLNA). Odtwarzane filmy mogą mieć rozdzielczość do 1080p lecz dotyczy to wyłącznie nagrań w formatach AVCHD lub DivX HD. Niestety nie są obsługiwane filmy MKV.

Obniżenie poboru mocy możliwe jest dzięki trybowi Eco Mode, który dysponując czujnikiem oświetlenia pomieszczenia dynamicznie dopasowuje jasność matrycy i parametry obrazu tak aby cały czas były optymalne. W stosunku do starszych modeli zdecydowanie obniżono zużycie energii - o ok 30%. Jakość obrazu jest bardzo dobra.