Telewizory 3D w Polsce. Test modeli 3D TV i odtwarzaczy Blu-ray 3D


Patrzy na widza

Sony KDL-40EX700

Parametry:

-Przekątna ekranu: 40 cali

-Rozdzielczość: 1920x1080 pikseli

-Technologia: LCD

-Podświetlenie matrycy: LED krawędziowy

-Cena: 4250 zł

Zalety:

+Dobra czerń

+Wysoki kontrast

+Dobra jakość wykonania

+Elegancki wygląd

+Funkcje internetowe

+Czujnik obecności widza

Wady:

-Dość drogi

-Nierównomierne podświetlenie matrycy

-Przeciętne kąty widzenia

-Przeciętna kalibracja fabryczna

Werdykt:

Obraz: 5,7

Dźwięk: 8,1

Funkcje:7,3

Jakość wykonania: 9,0

opłacalność: 5,5

ocena końcowa: 6,8

Zobacz pełen test Sony KDL-40EX700 w dziale Testy PC World

Sony KDL-40EX700

Testowany 40-calowy telewizor KDL-40EX700 należy do kategorii produktów Sony nazwanej"dobry wybór" i ma oferować dobry stosunek wyposażenia i jakości do ceny.

Pod względem stylistyki Sony KDL-40EX700 prezentuje się bardzo dobrze. Grubość obudowy jest niewielka - 6,4 cm. Wzdłuż dolnej krawędzi matrycy poprowadzono pas szczotkowanego aluminium, pozostałe elementy frontu wykonane są z wysokiej jakości czarnego odblaskowego plastiku.

Menu Sony KDL-40EX700 to dobrze znany interfejs XMB stosowany przez Sony zarówno w produktach dla graczy (konsole) jak i elektronice użytkowej. Jego działanie jest proste i czytelne. Sony pozwala na tworzenie własnego efektownego pod względem graficznym menu złożonego z wybranych przez nas funkcji. Centrum dowodzenia funkcjami przetwarzania sygnału wideo jest procesor BRAVIA Engine 3 współpracujący z układem poprawy płynności ruchu Motionflow 100 Hz. Procesor Sony wykonuje dobrą robotę, szczególnie jeśli chodzi o jakość skalowania obrazów standardowej rozdzielczości do pełnej rozdzielczości matrycy (1920x1080 pikseli). Nawet obraz z kablówki czy telewizji naziemnej prezentuje się dobrze, jest szczegółowy i nie smuży.

W centrum dolnej krawędzi obudowy matrycy Sony KDL-40EX700 umieszczono czujnik obecności widza. Jeśli czujnik wykryje, że nie ma cię przed ekranem najpierw zostanie wygaszony obraz, a dźwięk nadal będzie odtwarzany. Po 30 min jeśli nie pojawisz się przed telewizorem przejdzie on w stan czuwania.

Wysoki kontrast

Czerń jest głęboka, a biel nie jest przejaskrawiana. Zmierzony współczynnik kontrastu statycznego to 2525:1. To bardzo dobry rezultat. Najsłabszy element telewizora Sony to bardzo nierównomiernie podświetlona matryca. Diodowy, krawędziowy system nie radzi sobie tu zbyt dobrze gwarantując równomierność podświetlenia na poziomie 68%. Oddanie barw i jasność ekranu nie dają powodów do narzekań.