Telewizory 3D w Polsce. Test modeli 3D TV i odtwarzaczy Blu-ray 3D


Pełen LED

Sharp LC-40LE700E

Parametry:

Przekątna ekranu: 40 cali

Rozdzielczość: 1920x1080 pikseli

Technologia: LCD

Podświetlenie matrycy: pełen LED

Zalety:

+Pełne podświetlenie LED

+Świetny kontrast

+Skuteczny system 100 Hz

+Dobre ustawienia fabryczne

+Dobra jakość dźwięku

Wady:

-Brak obrotowej podstawy

-Ograniczone kąty widzenia

-Brak komunikacji z Internetem

Werdykt:

Obraz: 6,5

Dźwięk: 8,0

Funkcje:3,9

Jakość wykonania: 8,0

opłacalność: 6,1

ocena końcowa: 6,2

Zobacz pełen test Sharp LC-40LE700E w dziale Testy PC World

Sharp LC-40LE700E

Telewizor Sharpa z najnowszym, 40-calowym panelem LCD Full HD serii X-Gen, wyposażono w pełne podświetlenie matrycy diodami LED. Atrakcyjna stylistycznie obudowa LC-40LE700E wykonana została starannie z wysokiej jakości materiałów. Niestety nie ma obrotowej podstawy.

Telewizor ma czytelne, polskie menu ekranowe, które umożliwia dokonywanie nawet bardzo zaawansowanych regulacji parametrów pracy odbiornika. Pozwala ono m.in. aktywować funkcję dynamicznej regulacji kontrastu, z której naszym zdaniem nie warto korzystać. Matryca bowiem wyświetla obraz z głęboką czernią, a system jej wzmocnienia negatywnie wpływa na gradację szarości, powodując, że w ciemnych scenach szczegóły przestają być widoczne. Obraz ma dobrą jakość. Jest kontrastowy i ostry, z soczystymi, naturalnymi i dobrze zbalansowanymi kolorami. Minusem są przeciętne kąty widzenia - patrząc na ekran pod kątem 110 stopni, widoczny jest wyraźny spadek czytelności.

Bez smużenia

Odbiornik wyposażony jest w 100 Hz system zwiększania płynności ruchów obiektów prezentowanych na ekranie. Podobnie jak w rozwiązaniach tego typu konkurencji, podwaja on liczbę wyświetlanych obrazów na sekundę. Dodatkowe obrazy bezbłędnie generuje zastosowany w tym modelu procesor wideo. Ponieważ układ ten działa sprawnie, a do tego matryca jest szybka (4 ms), w wyświetlanym obrazie, nawet w dynamicznych scenach, nie widać smużenia. Warto dodać, że zastosowany w telewizorze system OPC, dynamicznie regulujący intensywność podświetlenia panelu w zależności od poziomu oświetlania pomieszczenia, w którym pracuje telewizor, również pracuje bardzo efektywnie redukując pobór energii nawet do poziomu ok 60W. Umieszczone w obudowie telewizora 10 W głośniki tworzą dobrze zbalansowany, soczysty dźwięk, z wystarczająco mocną podstawą basową.