Telewizory Funai Katana LED - małe, solidne, niezawodne... rodem z Japonii

Funai wprowadził do Polski nową linię telewizorów Katana LED na rok 2011. Co różni telewizory tej japońskiej firmy od innych głównych producentów TV? Przede wszystkim dwie rzeczy - mniejsze rozmiary telewizorów oraz... wyjątkowa troska o solidność i wytrzymałość produktów. "Przeżyje lata" - tak kiedyś mówiono o japońskich produktach - dzisiaj Funai próbuje podtrzymać tę opinię.

Funai Katana LED

Seria Katana LED składa się z telewizorów o przekątnych od 19 do 40 cali. Wszystkie wykorzystują krawędziowe podświetlenie LED, co oznacza niskie rachunki za prąd. Za poprawę jakości obrazu odpowiada procesor ClearPix. To tyle jeżeli chodzi o technologię - nie ma tu zbyt wiele do opisywania, ale... prawdziwe zalety telewizorów Funai kryją się gdzie indziej... Nie każdy potencjalny nabywca telewizora pragnie innowacji i nowych technologii. Niektórzy po prostu chcą... spokoju, że ich się nie popsuje.

Katana LED - twarde niczym słynny japoński miecz

Telewizory z serii Katana jak sama nazwa już wskazuje, sugerują solidność i wytrzymałość niczym słynne japońskie miecze samurajskie, które charakteryzowały się ogromną precyzją wykonania i niezwykłą wręcz ostrością.

Japoński miecz Katana

Japoński miecz Katana

Telewizory Funai - bez innowacji, ale za to nie do zdarcia

Funai nie mógł znaleźć lepszej nazwy dla tych telewizorów. Dlaczego? Japońska firma nie stawia w swoich telewizorach na innowacyjną technologię czy eksperymentalne rozwiązania. Nie znajdziecie tu 3D ani internetu. Pod względem innowacyjności Funai jest daleko za innymi producentami, ale... Funai ma inną politykę. Stawia na solidność wykonania i już sprawdzone rozwiązania. Pamiętacie słynną solidną jakość nie do zdarcia (którą, kiedyś dysponował np. Sony?). Właśnie na starą japońską solidność stawia Funai. Ale przecież nikt nie jest doskonały, nawet Funai. Co się stanie, jeżeli jednak telewizor tej firmy się zepsuje? Przestaniecie się tym martwić, gdy sprawdzicie gwarancję, jaką Funai obejmuje swoje telewizory...

Funai - modele Katana LED

Funai - modele Katana LED

Funai ma najlepsze warunki gwarancji na polskim rynku - tego nie mają inni...

Dowodem na to jest najlepszy program gwarancyjny na polskim rynku. Każdy telewizor w ofercie Funai jest objęty 5-letnią bezpłatną gwarancją i programem Zero Martwych Pixeli. Takiej gwarancji nie ma żaden (!) inny producent telewizorów w Polsce. Jeżeli Funai daje takie warunki gwarancyjne, oznacza to, że jest absolutnie pewien wytrzymałości i solidności swoich produktów.

Gwarancja Funai na 5 lat

Gwarancja Funai na 5 lat

Mordercze testy na wytrzymałość telewizorów w fabrykach Funai

W tym celu telewizory Funai Katana LED przechodzą mordercze testy na wytrzymałość - dokładnie sprawdzany jest sposób zlutowanych elementów i wyświetlana jakość obrazu. Co więcej, telewizory zrzucane są z wysokości, poddawane wibracjom podczas transportu, podgrzewane do 50 stopni (w warunkach sauny) czy schładzane do -20 stopni - właściwie są testowane w każdy możliwy sposób. Nic dziwnego, że telewizory firmy Funai się nie psują.

funa

funa

Japońska jakość - Funai na właściwej ścieżce do sukcesu

Według mnie ta polityka japońskiej firmy może przynieść sukces. W czasach, gdy zalewa nas tandetna chińszczyzna, a przedmioty elektroniczne psują się zaraz po wygaśnięciu krótkiej gwarancji, gdy inni producenci gonią za innowacjami (nie zawsze udanymi) i obniżaniem kosztów (przenoszenie produkcji do Chin), Funai spokojnie stawia na wytrzymałość i solidność swoich telewizorów. Takie działanie w dłuższym okresie czasu może sprawić, że Funai będzie postrzegany jak kiedyś Sony - jako marka nie do zdarcia. Przy tak bezkonkurencyjnej ofercie gwarancyjnej dla użytkownika, jestem w stanie w to uwierzyć, że telewizory Funai to stara, niezawodna japońska jakość. Inni tylko na jakiś czas w ramach promocji czasowej wprowadzają 5 lat gwarancji albo zero martwych pikseli. Tymczasem Funai ma obie te opcje gwarancyjne przez cały czas i dotyczą one każdego produktu tej firmy.

Funai

Funai

Funai - telewizory na pokolenia?

Jeżeli więc chcesz innowacji (3D, internetu i innych dodatków) lub imponujących rozmiarów telewizora, to zapomnij o Funaiu. Ale jeżeli chcesz, żeby twój telewizor działał długo i nie chcesz go wymieniać co 2-3 lata, to telewizory Katana firmy Funai są dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz mieć telewizor na wiele, wiele lat, to telewizorów firmy Funai nie możesz ominąć.