Telewizory LG Cinema 3D z Intel WiDi na pokładzie

Technologia Intel WiDi trafią do telewizorów LG Cinema 3D - pierwsze modele pojawią się już w styczniu na targach CES 2012. LG jako pierwsze wprowadza Intel WiDi do telewizorów.

Intel WiDi w LG Cinema 3D TV

Intel WiDi to interfejs umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie filmów nawet w Full HD z laptopa na ekran telewizora. Teraz nie będziemy potrzebować do tego specjalnego adaptera - wystarczy kupić telewizor LG Cinema 3D.

Intel WiDi w LG Cinema 3D

- Współpraca z LG Electronics sprawi, że użytkownicy telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV będą mogli korzystać z rozwiązania Intel WiDi bez konieczności kupowania zewnętrznego adaptera - powiedział Hee-Sung Lee z Intela.

Połączenie przez Intel WiDi omija nasz domowy router - ma własny nadajnik i odbiornik radiowy, więc można korzystać z tego rozwiązania nawet bez połączenia z internetem.

- Naszym celem jest wprowadzenie technologii Intel WiDi na różne urządzenia, m.in. telewizory, ekrany oraz projektory - powiedział Hee-Sung Lee z Intela.

Intel WiDi w LG Cinema 3D TV

Intel WiDi w LG Cinema 3D TV

Intel WiDi w telewizorach - nowa strategia Intela

Bardzo mnie cieszy nowa strategia Intela. Jakiś czas temu pisałem o porażce Intel WiDi i jej przyczynach. WiDi to dobry produkt - niestety do tej pory było to zbyt drogie rozwiązanie (dodatkowy, kosztowny adapter) i niezbyt kompatybilne. Teraz wygląda na to, że Intel się obudził i postanowił wreszcie spopularyzować swoją technologię bezprzewodowego przesyłu obrazu i dźwięku. Miejmy nadzieję, że już niedługo WiDi znajdzie się nie tylko w telewizorach LG Cinema 3D, ale również w telewizorach innych producentów.

A Wy wolicie przesyłać filmy z laptopa za pomocą kabla czy bezprzewodowo?