Telewizory LG wyświetlą film prosto z Internetu

Firma LG przygotowuje się do wprowadzenia na rynek modeli telewizorów, które umożliwiać mają pobieranie i wyświetlanie filmów bezpośrednio z internetowej wypożyczalni Netflix. Tym samym obie spółki zacieśniają współpracę na rzecz ułatwiania użytkownikom dostępu do treści multimedialnych.

W lipcu 2008 r. oferta LG Electronics poszerzyła się o odtwarzacz Blu-ray o symbolu BD300 Network Blu-ray Disc Player. Urządzenie umożliwia klientom serwisu Netflix pobieranie programów telewizyjnych i filmów przez Internet. Teraz południowokoreański producent sprzętu oraz amerykańska spółka Netflix ogłosiły, że filmy i programy telewizyjne dostępne w bazie tej wypożyczalni będzie można oglądać dzięki strumieniowej transmisji wideo także na ekranach nowych odbiorników LG. Do odtworzenia treści nie będzie konieczny żaden dodatkowy sprzęt.

Telewizory zostaną wystawione na stoisku koncernu na targach Consumer Electronics Show 2009, jakie ruszają w Las Vegas już w najbliższy czwartek, 8 stycznia. Ich sprzedaż ma ruszyć wiosną br. Na rynek trafią cztery modele, z czego dwa to telewizory LCD o przekątnych 42 i 47 cali, a dwa to plazmy o przekątnych 50 i 60 cali. Ich cena pozostaje na razie nieznana, przedstawiciele producenta ujawniają jednak, że będzie nieco wyższa od ceny typowych odbiorników o podobnych parametrach.

Firma Netflix, która w 2007 r. ze standardowej wypożyczalni filmów przeobraziła się w spółkę świadczącą usługi również przez Internet, ogłosiła też podjęcie współpracy z innymi wytwórcami sprzętu, m.in. z Microsoftem. Dzięki temu posiadacze konsoli Xbox 360 też będą mogli korzystać z katalogu wypożyczalni, liczącego obecnie ok. 12 tys. pozycji do natychmiastowego pobrania i obejrzenia (cała biblioteka multimedialna Netfliksa liczy ponad 100 tys. tytułów).

Na tegorocznym CES LG zaprezentuje również odtwarzacze Blu-ray, które po podłączeniu do Internetu zapewnią możliwość odtwarzania materiałów wideo udostępnianych przez serwisy YouTube i CinemaNow.