Telewizory OLED w masowej produkcji już od 2014 roku?

Supercienkie niezwykle kontrastowe ekrany OLED (Organic Light Emitting Diode) o następcy dzisiejszych plazm i telewizorów LCD. Wygląda, na to, że za 2ponad 2 lata OLED TV znajdziemy w naszych sklepach.

LG OLED TV

Firma Displaybank przewiduje, że AMOLED (Active Matrix OLED) od 2012 roku zostanie wykorzystany w różnych urządzeniach - także w telewizorach.

OLED TV nadchodzi - tańsze koszty produkcji

Pisałem już, że LG planuje wydać pierwszy 55-calowy OLED TV w 2012 roku. OLED TV w najbliższym czasie zapowiedziały też Sony i Pioneer. W zmniejszeniu wysokich kosztów produkcji dużych ekranów OLED ma zapewnić metoda nadrukowywania podobnie jak w drukarkach. Bill Feeher z firmy DuPont Electronics & Communications uważa, OLED TV już w 2014 roku będą w masowej produkcji - telewizory te już teraz są w stanie wytrzymać 30 tys. godzin czyli aż 10 lat.

LG OLED TV na IFA 2010

LG OLED TV na IFA 2010

AMOLED podbija rynek, czekamy na OLED TV

AMOLED znamy już ze smartfonów (np. popularny Samsung Galaxy S II) - charakteryzuje się żywymi, soczystymi kolorami, wyższym kontrastem, szybszym czasem reakcji i szerszymi kątami widzenia niż obecne LCD. A do tego OLED TV pobiera jeszcze mniej mocy.

OLED TV to będzie rynkowy przebój i rewolucja w telewizorach. Inna sprawa, że na ostatniej edycji targów IFA 2011 nic na ten temat producenci nie pokazali. A co Wy myślicie o OLED?