Telewizory Philips LED są najpiękniejsze? Nagrody za design to potwierdzają

Dwa telewizory Philipsa zdobyły nagrody Red Dot Award Design 2012. Nagrody ta przyznawane są dla produktow, które przypominają dzieła sztuki. Za wyjątkowy design wyróżnione zostały modele Philips DesignLine Tilt TV oraz Philips LED Cinema 21:9 Gold.

Philips Cinema 21:9 Gold

Red Dot Design (nagrody przyznawane przez Centrum Wzornictwa w niemieckiej Nadrenii Północnej) to najbardziej prestiżowa nagroda za design. W tym roku Philips DesineLine Tilt TV oraz Philips Cinema 21:9 Gold zostały wyróżnione statuetkami Red Dot Design 2012. Przypomnijmy, że Philipsa zdobył tez niedawno kilka nagród EISA 2011-2012.

Philips DesignLine Tilt

Philips DesignLine Tilt wyróżnia się samym wyglądem. Wykonany ze szkła ekran jest lekko pochylony i wydaje się unosić w powietrzu.

Philips DesignLine Tilt TV

Philips DesignLine Tilt TV

Philips Cinema 21:9 Gold

Z kolei telewizor LED Cinema 21:9 wyróżnia się od innych telewizorów tym, że przenosi ekran kinowy do domu. Proporcje 21:9 zamiast klasycznego 16:9 daje poczucie iście kinowej panoramy. Dzięki tym proporcjom możemy oglądać filmy bez czarnych pasów na górze i dole ekranu. Do tego dochodzi unikatowy na rynku system zewnętrznego podświetlenia wymyślony przez Philipsa czyli Ambilight Spectra 2. Funkcja ta tworzy aurę, która sprawia wrażenie powiększonego ekranu dzięki podświetleniu diodami LED ścian wokół telewizora. Możemy dostosować kolor wyświetlany na ekranie samodzielnie lub pozwolić, by dostosował sie do treści wyświetlanych na ekranie.

Komentarz - Philips wie, jak robić piękne TV?

Philips od dawna jest jednym z czołowych producentów, którzy dbają od piękny wygląd swoich telewizorów. I jeżeli chodzi o sam design to zgadzam się z decyzją o wyróżnieniu telewizorów tej firmy. Jeżeli jakiś telewizor miałby być dziełem sztuki, to z pewnością jako pierwszego wymieniłbym właśnie jeden z modeli Philipsa - Philips http:// Gold.