Telewizory Philips MediaSuite - internet w hotelu na wyciągnięcie pilota

Philips wprowadza do sprzedaży telewizory MediaSuite, które mają opanować hotele. Według badań, ponad 50 proc. gości hotelowych woli pokój, w którym telewizor ma dostęp do internetu. Philips postanowił to wykorzystać.

Philips MediaSuite TV

Philips MediaSuite to hotelTV czyli internetowe telewizory dla branży hotelarskiej, które pozwalają gościom serfować po globalnej sieci bez wychodzenia z pokoju hotelowego. W skrócie Smart TV dla hoteli.

- Obecnie goście hotelowi spodziewają się, że rozwiązania technologiczne znajdą się w ofercie hotelu. Podróżni pragną i oczekują, że będą mieć taki sam dostęp do rozrywek oraz mediów społecznościowych, jaki mieliby w domu - powiedział Ian Millar, dyplomowany specjalista ds. technologii hotelarskich, profesor technologii informacyjnej, wicedyrektor ds. innowacyjności w Szkole Hotelarstwa w Lozannie.

Zobacz również:

  • Lidl - urządzenia znanych marek, które kupisz w niższej cenie [02.12.2021]
Telewizory Philips MediaSuite - internet w hotelu na wyciągnięcie pilota

Philips MediaSuite TV

Badania - goście chcą internetu w hotelowych telewizorach

Philips zrobił specjalne badania w Europie, które wskazują, że istnieje duże zapotrzebowanie na takie usługi. Ponad połowa (55 proc.) spośród 6767 respondentów stwierdziła, że chętniej wybrałaby pokój z telewizorem podłączonym do internetu. Aż 92 proc. osób przyznało, że korzystałoby z usługi NetTV podczas każdego swojego pobytu w hotelu. Do najbardziej atrakcyjnych usług dostępnych przez internet należą catch-up TV (39 proc.), serwisy informacyjne (17 proc.) oraz informacje o pogodzie (11 proc.). W dziedzinie usług związanych z hotelarstwem największym powodzeniem cieszy się serwis z informacjami o mieście pobytu (39 proc.).

Telewizory Philips MediaSuite - internet w hotelu na wyciągnięcie pilota

Philips MediaSuite TV

Philips MediaSuite - co potrafią hotelowe telewizory?

Telewizory Philips MediaSuite pozwolą gościom na serfowanie w internecie i korzystanie z takich opcji jak lokalna prognoza pogody, wiadomości, Facebook czy Twitter. Nawigację usprawnia specjalnie zaprojektowany przez Philipsa pilot. Telewizory Media Suite to odbiorniki LCD z podświetleniem LED oraz z unikalną technologią Ambilight. Potrafią też wyświetlać obraz 3D.

Internet w Hotel TV? Jestem za

Muszę przyznać, że internet w telewizorze w pokoju hotelowym to świetny pomysł. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy za granicą. Ostatnio byłem na targach IFA 2011 w Berlinie w telewizorze do oglądania były właściwie jedynie niemieckie kanały... W takim wypadku, internet w hotelowym telewizorze z pewnością byłby mile widziany.

Źródło: Philips