Telewizory Samsung Neo QLED 8K otrzymują wsparcie dla Wi-Fi 6

Telewizory z Wi-Fi to żadna nowość, ale to właśnie nowe modele Samsunga stały się pierwszymi w historii, które obsługują Wi-Fi 6. Biorąc pod uwagę, że transmitują rozdzielczość 8K, nie jest to jednak zaskakujące.

Samsung Electronics ogłosił, że modele Neo QLED 8K TV (QN900A i QN800A) otrzymały certyfikat od Wi-Fi Alliance. Wi-Fi 6E to rozszerzenie standardu Wi-Fi 6 802.11 ax. Właśnie dlatego "E" w nazwie - od angielskiego słowa "extend". Normalne Wi-Fi 6 działa w paśmie 6 GHz, czyli 5925 - 7125 MHz. Jest oczywiście w pełni kompatybilne z poprzednimi standardami, a więc wspiera całkowicie 2,4 GHz oraz 5 GHz. Oznacza to możliwość działania na trzech pasmach, czyli 2,4, 5 oraz 6 GHz.

Jak podaje Samsung, standard Wi-Fi 6 pozwoli telewizorom Neo QLED 8K TV na transfer danych z czterokrotnie większą prędkością. Ma być to transfer stabilny, z którego będzie mogło skorzystać wiele urządzeń podpiętych do jednego routera. Będzie to szczególnie wygodne do wyświetlania na ekranie telewizora streamingu z sieci oraz gier online. Producent zapowiada, że w przyszłości obsługa Wi-Fi 6 zostanie wprowadzona do kolejnych modeli, co umożliwi twórcom aplikacji przygotowywanie programów wymagających większych transferów.

Zobacz również:

Telewizory Samsung Neo QLED 8K otrzymują wsparcie dla Wi-Fi 6

Źródło: Samsung