Telewizory Samsung Neo QLED otrzymują funkcję AMD FreeSync Premium Pro

Samsung zaprezentował nowe modele z linii Neo QLED. Dzięki partnerstwu z AMD wprowadzono do nich AMD FreeSync Premium Pro, co znacznie podniesie komfort rozgrywki. W jaki sposób?

Neo QLED to zaprezentowana właśnie linia telewizorów Samsunga. Wszystkie modele o przekątnej ekranu pomiędzy 50" a 85" otrzymały technologię AMD FreeSync Premium Pro. Jest to zaawansowane rozwiązanie, łączące obsługę HDR z dotychczasową technologią FreeSync. Efektem jest jeszcze umożliwia bardziej płynna gra w rozdzielczości 4K oraz z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Korzysta do tego złącza HDMI 2.1 z wykorzystaniem technologii Low Frame Compensation. Obraz ma być nie tylko doskonale ostry, ale również bez rwania i innych efektów psujących wrażenia z gry.

Il-Kyung Sung, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics, tak wyjaśnia nową funkcję:

W ostatnich latach użytkownicy oczekiwali doskonałych wrażeń z korzystania z telewizorów – czy to w trakcie oglądania seriali, podczas domowych treningów, czy przy korzystaniu z najnowszych funkcji konsoli do gier. Dlatego tak ważne było dla nas udoskonalenie doświadczeń graczy w tegorocznych modelach Neo QLED i zapewnienie im prawdziwie przełomowych wrażeń.

Telewizory Samsung Neo QLED otrzymują funkcję AMD FreeSync Premium Pro

Gry obsługujące AMD FreeSync Premium Pro to między innymi Assasin’s Creed Odyssey, Call of Duty: Black Ops 4 czy Horizon Zero Dawn. Dzięki Samsungowi gracze po raz pierwszy gracze mają większe możliwości w postaci telewizorów dostosowanych do wymogów gamingowych. Producent podaje zalety nowych modeli:

  • Zaawansowany Upłynniacz Ruchu: rozwiązanie to wykorzystują wysoką częstotliwość odświeżania 120 Hz, która wpływa na doskonalsze odwzorowanie ruchu. W połączeniu z najniższym na rynku „input lag” w wybranych modelach telewizorów, wynoszącym 5,8 ms, funkcja ta sprawia, że tegoroczne modele Samung Neo QLED idealnie sprawdzą się nawet przy grach o maksymalnie szybkiej akcji.
  • Ultra Szeroki Widok w Grach Super: tegoroczne telewizory Neo QLED i QLED oferują też wciągający, ultraszeroki widok gry, dotychczas dostępny tylko na monitorach gamingowych Samsung. Dzięki temu użytkownicy mogą grać w gry komputerowe na telewizorach, wybierając szerokie (21:9) lub ultraszerokie (32:9) proporcje ekranu oferujące znacznie szersze pole widzenia.
  • Panel Gracza: tegoroczne telewizory wyposażono ponadto w nowy, intuicyjny Panel Gracza (Game Bar) dostępny w Trybie Gra. Dzięki niemu szybko i łatwo można zmieniać wybrane ustawienia, w tym regulować proporcje ekranu, kontrolować input lagu czy podłączyć słuchawki bezprzewodowe.
  • Inteligentny Dźwięk dla Graczy: Dźwięk Podążający za Obiektem+ w połączeniu z technologią sztucznej inteligencji przekłada się nowe wrażenia audio. Dźwięk przestrzenny odpowiada temu, co dzieje się na ekranie – gracz będzie zatem wiedział, w którą stronę się odwrócić, gdy usłyszy zbliżające się kroki innej postaci.