Telewizory marki Asus?

Tajwański koncern Asustek planuje wprowadzenie do swojej oferty telewizorów LCD. Pierwsze takie urządzenia pojawią się na rynku już w marcu przyszłego roku.

Asustek (firma znana jest m.in. dzięki marce Asus) jest największym na świecie producentem płyt głównych. Koncern produkuje również notebooki, urządzenia peryferyjne oraz konsole do gier (sprzedawane pod innymi markami). Teraz oferta tajwańskiej firmy ma zostać rozszerzona o telewizory ciekłokrystaliczne. Wiadomo już, że w pierwszej kolejności w sklepach pojawią się trzy modele telewizorów LCD Asusteka - dwa 32-calowe i jeden 42-calowy (jeden "budżetowy" i dwa "luksusowe", wyposażone w szereg dodatkowych funkcji).

Specyfikacji telewizorów Asusteka nie podano. Na razie nie jest także znana ich cena - Lichen Che, product manager firmy, tłumaczy, że będzie ona zależała m.in. od sytuacji na rynku. Che poinformował również, że koncern zdecydował się na wprowadzenie do oferty telewizorów LCD już dawno, jednak z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji zwlekano do chwili, gdy firma nabrała pewności, że oferowane przez nią urządzenia będą odpowiedniej jakości.

Zobacz również:

  • Smukłe i lekkie laptopy biznesowe - Asus prezentuje nowe modele ASUS Expertbook B5