Telewizory od LG i Vizio ze wsparciem dla HomeKit i AirPlay 2

Wybrane modele telewizorów otrzymują aktualizację oprogramowania układowego, która wprowadza nowe funkcje.

Na targach CES w styczniu tego roku Apple oraz kilku innych producentów telewizorów ogłosiło, że wsparcie dla HomeKit i AirPlay 2 pojawi się w wielu znanych modelach telewizorów za pomocą aktualizacji oprogramowania. Niektóre z firm powoli wywiązują się z danych obietnic.

Telewizory od LG i Vizio ze wsparciem dla HomeKit i AirPlay 2

Źródło: Vizio

Kilka urządzeń od Samsunga od jakiegoś czasu wspiera AirPlay 2, a nawet posiadają aplikację Apple TV, ale brakuje w nich wsparcia dla HomeKit.

Zobacz również:

W tym tygodniu część telewizorów od LG i Vizio otrzymała aktualizację oprogramowania, która wprowadza zarówno wsparcie dla HomeKit, jak i AirPlay 2.

LG rozpoczął wprowadzanie aktualizacji oprogramowania na razie na terenie Stanów Zjednoczonych. Proces rozpoczął się w poniedziałek 30 lipca. Producent informuje, że aktualizację otrzymały modele z serii OLED i NanoCell 4K UHD TV z funkcją ThinQ AI. Reszta modeli na 2019 roku w dalszym ciągu oczekuje odpowiedniej aktualizacji oprogramowania sprzętowego, aby zaoferować obsługę AirPlay 2 oraz HomeKit. Mają one zostać zaktualizowane do października 2019 roku.

Dzień później (31 licpa) Vizio również wypuścił aktualizację oprogramowania do następujących telewizorów Vizio SmartCast:

  • VIZIO P-Series Quantum X (2019)
  • VIZIO P-Series Quantum (2019 i 2018)
  • VIZIO P-Series (2018, 2017 i 2016)
  • VIZIO M-Series Quantum (2019)
  • VIZIO M-Series (2018, 2017 i 2016)
  • VIZIO E-Series (2018, 2017 i 2016 UHD)
  • VIZIO V-Series (2019)
  • VIZIO D-Series (2018)

Należy zauważyć, że aktualizacja na telewizorach Vizio pojawiła się nawet na trzyletnich modelach z 2016 roku. Większość innych producentów oferuje wsparcie dla AirPlay 2 oraz HomeKit jedynie na najnowszych tegorocznych lub zeszłorocznych modelach.

W przypadku, gdy użytkownik posiada model, który otrzymał aktualizacje powinien regularnie sprawdzać ich dostępność. Aktualizacje wprowadzone są stopniowo, więc cały proces udostępniania aktualizacji na telewizory w USA oraz w Europie może potrwać nawet kilka tygodni.