Telewizory od Motoroli

Koncern Motorola nawiązał współpracę z chińską firma Proview International Holdings. Jej wynikiem będzie wprowadzenie na światowy rynek telewizorów LCD oraz monitorów komputerowych marki Motorola.

Produkcją zajmie się chińska firma - udział Motoroli będzie sprowadzał się do firmowania produktów swoją marką i ich promowania poza granicami Chin. Wiadomo już, że pierwsze partie wyświetlaczy LCD Motorola sprzedawane będą w Chinach (już pod koniec br.), zaś kolejne trafią m.in. na rynki amerykański i europejski.

Nawiązanie współpracy z Proview International Holdings jest elementem nowej strategii Motoroli, która zakłada m.in. ekspansję na rynek elektroniki użytkowej. Telewizory LCD i monitory komputerowe nie będą jedynymi produktami z tego segmentu - koncern zapowiada również sprzedaż odtwarzaczy DVD marki Motorola.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy przypadek eksplorowania rynku elektroniki użytkowej przez producenta sprzętu telekomunikacyjnego lub komputerowego - wcześniej podobne działania podjęła m.in. firma Gateway.


Zobacz również