Telewizory według Sharpa

Telewizor z dwoma złączami PC Card oraz przenośny LCD TV na baterie - oto nowości, zaprezentowane przez Sharpa na targach CES w Las Vegas.

Najciekawszymi chyba nowymi produktami firmy jest seria Open Aquos - ciekłokrystaliczne telewizory z tej linii wyposażono w dwa złącza, umożliwiające podłączanie urządzeń obsługujących interfejs PC Card. Może to być np. miniaturowy twardy dysk o pojemności 5 GB - pozwala to na nagrywanie programu telewizyjnego (telewizor pełni funkcję cyfrowego magnetowidu). Koncern na początku zamierza wprowadzić do sprzedaży dwa modele z tej serii - 20- i 15-calowy. Ich ceny to, odpowiednio, 1900 i 1400 USD. Urządzenia dostępne będą od maja.

Aquos LC-15L1U-S to z kolei przenośny telewizor LCD, który może być zasilany z baterii litowo-jonowej (wystarcza ona na ok. 3 godziny pracy). Co ważne, urządzenie sprzedawane będzie (od lutego) w komplecie z modułem, który należy podłączyć do źródła sygnału - np. magnetowidu lub odtwarzacza DVD. Dzięki temu możliwe będzie zabranie ze sobą telewizora np. do dowolnego pomieszczenia w domu i oglądanie na nim filmu odtwarzanego ze stojącego w innym pomieszczeniu odtwarzacza. Obraz i dźwięk przekazywane są w technologii Wi-Fi.


Zobacz również