Telewizory z aureolą od Philipsa

Wśród nowych produktów, prezentowanych przez koncern Philips na targach CES, znalazły się niezwykle ciekawe telewizory - mogące np. zastępować lustro ścienne. Na stoisku firmy można było również zobaczyć telewizor z... aureolą.

Telewizor z halo

Technologia Ambilight Philipsa

Technologia Ambilight Philipsa

Precyzyjnie rzecz ujmując - chodzi tu o zjawisko o nazwie 'halo', czyli o powstawanie wokół świecącego obiektu aureoli (w naturze spotkać możemy się z halo słońca lub księżyca). W telewizorze Philipsa polega to na tym, że wokół zawieszonego na ścianie ekranu plazmowego lub LCD wyposażonego w technologię Ambilight pojawia się biała lub kolorowa aureola. Przedstawiciele koncernu mówią, że wygląda to niezwykle atrakcyjnie, a co więcej - zjawisko to pozytywnie wpływa na postrzeganie wyświetlanego na ekranie obrazu (wydaje się on ostrzejszy, zaś kolory - bardziej nasycone).

Nabywca telewizora z systemem Ambilight będzie mógł wybrać jeden z kilku dostępnych kolorów "aureoli" (biały, czerwony, zielony, niebieski lub dowolną kombinację powyższych). Urządzenie jest także wyposażone w sensor, automatycznie dostosowujący natężenie światła do warunków panujących w pomieszczeniu.

W technologię tę wyposażone są wszystkie nowe, zaprezentowane na CES, telewizory LCD z serii Matchline LCD (trzy modele) oraz dwa nowe, 50-calowe telewizory plazmowe z linii FlatTV. Urządzenia te mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale br. Cenę 32-calowego LCD FlatTV ustalono na 5999 USD, model 37-calowy to wydatek rzędu 7999 USD, zaś za model 42-calowy zapłacić trzeba będzie 9999 USD. 9999 USD zapłacić też trzeba będzie za nowe "plazmy" Philipsa - modele 50PF9986 i 50PF9966.

Lustrzane telewizory

MiraVision Mirror TV

MiraVision Mirror TV

Kolejnym ciekawym produktem, który Philips pokazał na CES jest telewizor MiraVision Mirror TV - czyli telewizor LCD wmontowany w... lustro. Koncern zaprezentował trzy modele - 17, 23 i 30-calowy. Przedstawiciele koncernu mówią, że jest to pierwszy komercyjny produkt firmy, opracowany w Philips HomeLab - laboratorium Philipsa, w którym opracowywane są "produkty przyszłości". Urządzenie zaprezentowane przez koncern na CES miało ekran umieszczony dolnej części zwierciadła - jego nabywca będzie więc mógł oglądać wiadomości nie przerywając, na przykład, golenia.

Kamera jak brelok

Philips Key019 Camcorder Key Ring

Philips Key019 Camcorder Key Ring

Warto również wspomnieć o Philips Key019 Camcorder Key Ring - czyli cyfrowej kamerze wideo, która jest niewiele większa od zwykłego breloka. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie charakteryzuje się całkiem przyzwoitymi parametrami - może zarejestrować do 80 minut materiału wideo w formacie MPEG4, a także posłużyć jako cyfrowy aparat fotograficzny (wyposażony w matrycę o rozdzielczości 2 megapikseli). Cenę kamery ustalono na 249 USD.


Zobacz również