Telewizory z krótkimi kineskopami od LG

LG.Philips Displays rozpoczyna produkcję w Europie nowej serii kineskopów SuperSlim CPT (color picture tubes). Już wkrótce w sklepach pojawi się kilka modeli telewizorów wyposażonych w płytkie kineskopy nowej generacji.

Telewizor LG z kineskopem nowej generacji SuperSlim CPT

Telewizor LG z kineskopem nowej generacji SuperSlim CPT

SuperSlim będa produkowane w fabryce w Dreux, we Francji. Produkcja nowej linii telewizorów rozpocznie się również w Republice Czeskiej w Hranicy w drugiej połowie roku. Po raz pierwszy w Europie będzie dostępne pełne portfolio produktowe firmy, w tym rozwiązania rodziny produktów Cybertube+ SuperSlim.

SuperSlim CPT (color picture tube) jest telewizorem z kineskopem CRT ze zmniejszoną głębokością, co pozwala na zaprojektowanie płaskiego oraz atrakcyjnego stylistycznie odbiornika. Cena nowych modeli ma być porównywalna z ceną telewizorów CRT, a zdecydowanie niższa niż ceny płaskich paneli PDP czy LCD.

32-calowy kineskop LG. Philips Displays SuperSlim CPT, ma głębokość jedynie 35 centymetrów, co stanowi redukcję o 30 % w porównaniu do modelu CRT 32-calowego.

Nowe rozwiązania trafia do modeli 21-, 29- oraz 32-calowych z rodziny Wide Screen SuperSlim. Szacuje się, że roczna sprzedaż telewizorów Cybertube+ SuperSlim osiągnie w 2005 roku 1 mln sztuk.


Zobacz również