Telewizyjna inwazja Motoroli

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, koncern Motorola zaprezentował na targach Computex całą gamę nowych produktów - m.in. telewizory LCD i plazmowe, a także przenośny odtwarzacz DVD. Urządzenia nie są jednak produkowane przez amerykański koncern (mimo, że sprzedawane będą pod marką Motorola) - ich wytwarzaniem zajmie się tajwańska firma Moxell Technology.

Telewizyjna inwazja Motoroli

LCD TV Motoroli

Moxell i Motorola podpisały długoletnie porozumienie o współpracy - zakłada ono, że produkty Moxell sprzedawane będą pod marką Motorola, zaś amerykański koncern będzie mógł sprawować nadzór nad procesem produkcyjnym. Umowa dotyczy elektroniki użytkowej - głównie odtwarzaczy DVD i telewizorów.

Telewizyjna inwazja Motoroli

"Kuchenny" telewizor LCD Motoroli

Telewizory (zarówno LCD, jak i plazmowe) marki Motorola w pierwszej kolejności trafią na rynek chiński (gdzie już teraz można kupić monitory Motoroli).

Na targach Computex prezentowano sześć telewizorów LCD (14-, 17-, 20-, 26-, 32- i 46-calowe) oraz dwie "plazmy" - 42- i 50-calową. Na stoisku Moxella obejrzeć można było również dwa odtwarzacze DVD marki Motorola - stacjonarny i przenośny.

Pierwsze "wspólne" produkty obu firmy zostały w znacznej mierze zaprojektowane przez Moxella - przedstawiciele Motoroli zapowiadają jednak, że w przyszłości koncern bardziej zaangażuje się projektowanie.