Telewizyjne nowości Fujitsu

Na początku przyszłego roku na rynku pojawią się trzy nowe telewizory firmy Fujitsu z rodziny Aviamo. Dwa z nich bazują na technologii plazmowej (wyświetlacze o przekątnej wynoszącej 65 i 55 cali), natomiast jeden wykorzystuje 37-calowy panel ciekłokrystaliczny. Wszystkie mogą się natomiast pochwalić możliwością wyświetlania obrazu w tzw. rozdzielczości Full HD (1080p).

Nowe telewizory plazmowe z rodziny Aviamo wyposażone zostały w ekrany o przekątnej wynoszącej 55 i 65 cali. Pozwalają one - w przeciwieństwie do rzeszy modeli oznaczonych etykietą "HD Ready" - wyświetlić film w rzeczywistej rozdzielczości HD - czyli 1920 x 1080 pikseli. Co ważne, nowości dysponują dwoma złączami HDMI dzięki czemu mamy możliwość podłączenia kilku źródeł sygnału HD. Oczywiście producent nie zapomniał też o cyfrowym tunerze telewizyjnym oraz odpowiednim systemie dźwięku. Warto też wspomnieć, że za jakość wyświetlanego obrazu odpowiedzialna jest między innymi technologia "AVM-III".

Telewizyjne nowości Fujitsu

Fujitsu Aviamo 65"

W odróżnieniu od poprzedników ostatni z nowych telewizorów nie korzysta z technologii plazmowej lecz bazuje na wyświetlaczu LCD. Oddaje on użytkownikowi do dyspozycji 37-calowy ekran oraz (podobnie do nich) możliwość cieszenia oczu rozdzielczością 1080p.

Nowe telewizory, które trafią na rynek w styczniu 2007 roku będą najprawdopodobniej kosztowały około 5670 USD (37 cali, LCD), 15110 USD (55 cali, plazma) i 22670 USD (65 cali, plazma).