Telewizyjne nowości Sony

Firma Sony wprowadza na europejski rynek nową serię telewizorów LCD o oznaczeniu Bravia V4500. Wchodzące w jej skład urządzenia oferują ekrany o przekątnej wynoszącej 26, 32 i 37 cali oraz wbudowane tunery MPEG-4 AVC HD.

Nowe telewizory z serii BRAVIA V4500 dysponują błyszczącymi czarnymi obudowami, srebrnymi listwami z głośnikami oraz obrotowymi podstawami. Zbudowano je w oparciu o technologię optymalizacji obrazu BRAVIA ENGINE 2 oraz ciekłokrystaliczne matryce (ich rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli, natomiast deklarowany dynamiczny współczynnik kontrastu - 33000:1 (nie dotyczy 37-calowego modelu)) o przekątnej wynoszącej 26, 32 i 37 cali.

Sony BRAVIA V4500

Sony BRAVIA V4500

Urządzenia oferują użytkownikowi do dyspozycji zintegrowane tunery MPEG-4 AVC HD (są zgodne z standardami transmisji HD DVB-T i DVB-C), zintegrowane tunery cyfrowej telewizji naziemnej o standardowej rozdzielczości oraz funkcję BRAVIA Sync (sterowanie całym systemem kina domowego przez naciśnięcie jednego przycisku na pilocie), tryb "ramki na zdjęcia" (umożliwia wyświetlenie 6 fabrycznie zaprogramowanych obrazów (od pop-artu po Van Gogha) lub własnych zdjęć przesłanych przez interfejs USB), System 24p True Cinema (dzięki niemu film będzie można odtwarzać w tempie 24 klatek na sekundę - dokładnie tak, jak zarejestrowała go kamera) i menu znane z konsoli PLAYSTATION3 (system Sony XMB). Warto też wspomnieć o trzech wejściach HDMI oraz kątach widzenia, które są sobie równe i wynoszą po 178 stopni.

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane. Więcej na ich temat można znaleźć pod tym adresem.