Telewizyjny odtwarzacz SanDisk

Firma SanDisk zaprezentowała nowe urządzenie - nosi ono nazwę Sansa TakeTV i ogólnie rzecz biorąc jest to połączenie odtwarzacza multimedialnego z przenośną pamięcią flash, które ułatwia przenoszenie filmów z komputera i oglądanie ich na ekranie telewizora. Jest to rozwiązanie dla mniej zamożnych klientów, których nie stać na drogie systemy "media center PC".

Odtwarzacz posiada port USB, za pomocą którego komunikuje się z pecetem. Pliki wideo można przenieść do pamięci odtwarzacza, umieścić go następnie w specjalnej podstawce telewizyjnej, tę zaś z kolei podłączyć do telewizora za pośrednictwem standardowych złączy A/V lub S-video. Rozwiązanie to jednak nie obsługuje telewizji wysokiej rozdzielczości.

Telewizyjny odtwarzacz SanDisk

SanDisk Sansa TakeTV

Na ekranie telewizora wyświetlana jest zawartość pamięci odtwarzacza. Film do odtworzenia można wskazać za pomocą dostępnego w zestawie pilota zdalnego sterowania. Odtwarzacz TakeTV dostępny będzie w dwóch wersjach pojemności, 4 i 8 GB. Ich cena wynosić ma odpowiednio 99,99 i 149,99 USD.

Telewizyjny odtwarzacz SanDisk

SanDisk Sansa TakeTV - akcesoria

SanDisk dodatkowo uruchomił usługę Fanfare, platformę dystrybucji multimediów. Obecnie usługa znajduje się jeszcze w fazie testów, a jej katalog zawiera 85 tytułów (seriali i programów telewizyjnych). Użytkownicy będą mogli pobierać za darmo odcinki seriali z reklamami lub płacić za pobranie programów wolnych od reklam.

Więcej informacji: SanDisk