Telewizyjny pirat-recydywista zatrzymany

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 29-letniego mężczyznę zajmującego się piractwem telewizyjnym. Jest to prawdziwy recydywista - był on bowiem już wcześniej dwukrotnie zatrzymywany w związku z prowadzoną przez siebie nielegalną "działalnością gospodarczą".

Zamieszkały w Piotrkowie Trybunalskim mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku dzięki akcji prowadzonej wspólnie przez policjantów z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą oraz przedstawiciela warszawskiej firmy zajmującej się ochroną praw autorskich.

Pirat-recydywista zajmował się skupowaniem zestawów do odbioru płatnych platform telewizji satelitarnych, które następnie poddawał odpowiedniemu przeprogramowaniu i sprzedawał za pomocą portali aukcyjnych (wraz z przeprogramowanymi kartami chipowymi umożliwiały one bezpłatny dostęp do pełnego pakietu programów jednej z platform telewizyjnych). Dodatkowo posiadał on również w swojej ofercie program do nawigacji satelitarnej "AutoMapa", którego zabezpieczenia sam złamał.

Podczas zatrzymania, w samochodzie 29-latka zabezpieczono przeprogramowany dekoder do odbioru telewizji cyfrowej, 4 karty chipowe oraz urządzenie do nawigacji z zainstalowanym nielegalnie programem "AutoMapa". Nieco później, podczas przeprowadzonej w jego mieszkaniu rewizji, znaleziono również komputer z zainstalowanym nielegalnie oprogramowaniem, 5 dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej, jeden dekoder gotowy do sprzedaży, 2 karty chipowe, 2 urządzenia służące do przeprogramowywania kart i dekoderów, płytę z nielegalnym programem Windows XP oraz karty z zainstalowanym nielegalnie programem "AutoMapa".

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty "uzyskania cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, paserstwa oraz popełnienia przestępstw określonych w art. 6 Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym". Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5.


Zobacz również