Telltale wyda nową grę przygodową o tytule Minecraft: Story Mode

Fani uniwersum Minecrafta mają powody do zadowolenia. Telltale Games przy wsparciu Microsoftu i Mojanga stworzą zupełnie nową grę przygodową osadzoną w świecie złożonym z sześciennych klocków. Będzie nosić ona tytuł Minecraft: Story Mode.

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych świata, którą zakupił Microsoft za 2,5 mld dolarów. Gra będzie dalej rozwijana na wszystkie możliwe systemy operacyjne i platformy stworzone z myślą o graczach, w tym konkurencyjne dla firmy Satyi Nadelli konsole PlayStation. Oprócz tego Telltale Games zajmie się produkcją przygodówki opartej o świat Minecrafta.

Gra stworzona przez Mojanga ma wiernych fanów na całym świecie i dostępna jest na niemal każdą platformę. Gracze mogą zanurzać się składającym się z sześciennych bloków świecie Minecrafta za pośrednictwem komputerów, konsol do gier, tabletów i smartfonów. Do tej pory jednak grze brakowało warstwy fabularnej, ale to zmieni się w przyszłym roku.

Zobacz również:

  • Minecraft: Bedrock Edition - w końcu pojawiają się nowości! Jakie?
  • Minecraft: Bedrock Edition - kolejna beta dostępna
  • Games With Gold - znamy październikowy zestaw gier
Telltale wyda nową grę przygodową o tytule Minecraft: Story Mode

Minecraft nie jest grą fabularną. To bardziej otwarty świat, który gracz może kształtować wedle swoich potrzeb. Tego Microsoft nie ma zamiaru zmieniać, a Minecraft: Story Mode nie będzie częścią głównej gry. To osobna produkcja osadzona w uniwersum Minecrafta

Minecraft: Story Mode będzie podobne do innych gier od Telltale Games, takich jak The Walking Dead, Wolf Among Us i ostatnio wydanej Gry o Tron. W grze postać sterowana przez gracza będzie miała bezpośredni wpływ na wydarzenia, których dalszy przebieg będzie zależny od podejmowanych w trakcie rozgrywki decyzji.