Tequila Games ujawnia nowe szczegóły na temat gry Earthcore: Shattered Elements

Tequila Games ogłosiła nowe szczegóły na temat cyfrowej karcianki free-to-play zatytułowanej Earthcore: Shattered Elements. Największa i najdroższa produkcja w historii polskiego rynku gier mobilnych zaoferuje rewolucyjny system craftingu kart, który umożliwi graczom łączenie ze sobą i tworzenie zupełnie nowych kart. Ponad 500,000 możliwych kombinacji zapewni swobodę w budowaniu talii oraz planowaniu taktyk na niespotykaną dotąd skalę.

W Earthcore: Shattered Elements zderzą się moce trzech żywiołów - ognia, wody oraz natury. System walki oparty na prostych zasadach znanych z zabawy

w “kamień, papier, nożyce” rozbudowano o specjalne umiejętności bojowe oraz innowacyjną mechanikę ryzyka, które odważnie przełamują schematy znane z innych gier karcianych.

Do kart przypisana będzie wartość ryzyka wynikającego z ich użycia. Im lepsze umiejętności posiadać będzie karta, tym bardziej ryzykowne będzie jej wystawienie. W Earthcore każda porażka w pojedynku żywiołów skończy się bowiem zadaniem graczowi obrażeń w wysokości ryzyka widniejącego na przegrywającej karcie. To innowacyjne rozwiązanie zastąpi punkty życia, ataku oraz obrony kart znane z innych gier tego typu. W ten sposób Tequila Games chce zapewnić graczom dynamiczne i pełne zwrotów akcji pojedynki, których wynik zależeć będzie zarówno od ich umiejętności, jak i gotowości do podejmowania ryzyka.

Earthcore: Shattered Elements jest dla nas ogromnym krokiem naprzód oraz potężną inwestycją w naszą przyszłość. W produkcję gry zaangażowanych jest ponad 40 osób z firmy oraz współpracowników i w zasadzie wszyscy jesteśmy fanami tego typu gier. Chcielibyśmy, aby Earthcore spodobał się zarówno nowicjuszom, jak i weteranom karcianek. - powiedział Łukasz Deszczułka, prezes Tequila Games. Do prac nad grą udało nam się zaangażować także Michała Oracza, niezwykle doświadczonego designera gier planszowych, twórcę m.in. Neuroshimy Hex. Ogromny nacisk kładziemy na stworzenie rozbudowanej kampanii fabularnej dla jednego gracza, które dotąd były w karciankach niedoceniane. - dodał.

Oprócz kampanii single player, Earthcore: Shattered Elements zaoferuje zróżnicowane tryby multiplayer, w tym pojedynki PvP, gry rankingowe, ligi oraz cykliczne mistrzostwa. Tequila Games planuje także regularnie dodawać do gry nową zawartość - księgi z misjami fabularnymi, nowe karty oraz umiejętności.

Earthcore: Shattered Elements wydane zostanie na urządzeniach z systemem iOS (iPhone oraz iPad) już w pierwszym kwartale 2015 roku. Więcej informacji na temat gry znaleźć można na jej oficjalnej stronie oraz blogu pod adresem www.earthcoregame.com.