Terabajtowy magnetowid

Nie dziwią już urządzenia multimedialne (np. nagrywarki DVD czy Blu-ray) z wbudowanymi dyskami o pojemności od 50 do 400 GB. Nowy magnetowid Panasonica robi jednak wrażenie - producent wyposaża go w HDD mieszczące 500, 750 czy nawet 1000 GB danych!

Sinapse-Net i-Pro WJ-ND300

Sinapse-Net i-Pro WJ-ND300

Urządzenie tylko z nazwy i z wyglądu przypomina klasyczny magnetowid. W rzeczywistości jest to szybka macierz dyskowa zapisująca w czasie rzeczywistym przekazywany do niej obraz wideo.

i-Pro WJ-ND300 - tak nazwał swój magnetowid producent, firma Panasonic - sprawdzi się nawet w przypadku monitoringu dużych obiektów w rodzaju supermarketów czy stadionów sportowych. Urządzenie potrafi obsłużyć jednocześnie do 35 kamer; może z nimi współpracować w sposób klasyczny albo przy pomocy Ethernetu.

Napływające z kamer dane mogą być zapisywane w postaci pojedynczych obrazów gromadzonych w plikach JPEG albo sekwencji filmowych kompresowanych algorytmem MPEG-4 (dostępne jako opcja od początku 2006 roku).

Urządzenie należy do serii Sinapse-Net ("Symphonic IP Network Architecture for People's Safety & Ecology"). W jej skład, prócz magnetowidów, wchodzą także kamery, monitory oraz sprzęt alarmowy i konsole sterujące. Ma być to odpowiedź Panasonica na problem monitoringu obiektów.


Zobacz również