Terminator 2 na HD-DVD Microsoftu

Microsoft planuje wprowadzenie na rynek własnego formatu DVD. Płyty HD-DVD będą możliwe do odtworzenia na komputerach PC z zainstalowanym oprogramowaniem Media Player 9.

Microsoft od dawana pracował na własnym formatem krążków DVD. Teraz uzyskuje powoli poparcie producentów filmowych z Hollywood, które jest niezbędne do wprowadzenia w życie dość nietypowego pomysłu. Pierwszą wytwórnią filmową, która zdecydowała się na wydanie filmów na płytach HD-DVD jest Artisan Home Entertainment. Na liście filmów znalazły się na początek dwie pozycje – nowe wydanie kultowego Terminatora2: Judgement Day oraz Shadows of Motown. Oba filmy zostaną wydane ze specjalnym dyskiem DVD, możliwym do odtworzenia wyłącznie na pecetach z Media Playerem 9.

Zaletą formatu HD-DVD ma być wyższa niż standardowa rozdzielczość materiału filmowego. Nie wiadomo na razie jaką dokładnie rozdzielczość mają mieć filmy z formacie Microsoftu, wiadomo za to, że będzie to rozdzielczość niższa niż standardu HDTV.

Format HD-DVD nie został zaakceptowany przez stowarzyszenie DVD Forum i prawdopodobnie Microsoft nie będzie się w ogóle starał o tego typu usankcjonowanie swojego standardu.


Zobacz również