Terminator przechwytuje szefową HP

Carly Fiorina, szefowa firmy Hewlett-Packard została wybrana przez świeżo wyłonionego nowego gubernatora Kalifornii – Arnolda Schwarzeneggera na członka zespołu, który poprowadzi przemiany w najbogatszym stanie USA.

Terminator przechwytuje szefową HP

Kalifornia oprócz nieprzeciętnych dochodów wyróżnia się na tle innych stanów USA najliczniejszą populacją. „Terminator” ma przejąć stanowiska gubernatora w połowie listopada, wtedy też pełną parą ruszą prace „komisji transformacji”, której powołanie zapowiadał Schwarzenegger w swojej kampanii przedwyborczej.

Fiorina odpowiedziała na zaproszenie z nieukrywanym zadowoleniem, podkreślając że czuje się zaszczycona możliwością uczestnictwa w konsultacjach na temat reformy stanowej, która ma sprawić, że Kalifornia będzie jeszcze bardziej konkurencyjna na rynku wewnętrzym i światowym.

Szefowa HP jest jedną z 65 osób zaproszonych przez Schwarzeneggera do współpracy. Inne znane osobistości, które będą brały w pracach tego gremium to, burmistrz San Francisco Willie Brown, Safi Qureshey założyciel firmy AST Computers, byli kandydaci na gubernatorów Bill Simon oraz Richard Riordan, były gubernator Kalifornii Pete Wilson oraz były sekretarz stanu w rządzie USA – George Schultz.