Termostaty od Google? Firma Nest została kupiona przez giganta za 3 mld dolarów

Google zaskoczyło wczoraj świat ogłaszając swój nowy zakup. Firma Nest została przejęta za ponad 3 miliardy dolarów. Bo po co tak naprawdę gigantowi rynku wyszukiwarek internetowych w portfolio montowane w domach inteligentne termostaty i systemy przeciwpożarowe?

Nest, czyli firma specjalizująca się w tworzeniu tzw. connected devices, czyli urządzeń stale podłączonych do internetu, to nowy nabytek Google. W ofercie znajdują się klasyczne urządzenia takie jak termostaty i czujniki dymu, które wyróżnia podłączenie do domowej sieci. Przejęcie Nest zostało ogłoszone wczoraj w formie informacji prasowej. Podana została też kwota wchodząca w grę - 3,2 miliarda dolarów, czyli ponad trzy razy tyle, ile Facebook zapłacił za mobilny serwis społecznościowy Instagram, ale jednocześnie znacznie mniej, niźli Microsoft zapłacił za komunikator Skype.

Google informując o przejęciu przypomina o tym, że Nest tworzy świetne produktu już od trzech lat. Co więcej, nie zamierza się pozbywać znanej i odnoszącej sukcesy marki, podobnie jak przejęty wcześniej mobilny oddział Motoroli funkcjonuje pod swoją własną banderą. Tego, jak dokładnie współpraca pracowników Nest i Google będzie wyglądać jeszcze nie wiadomo, ale pracownicy obu firm są z sytuacji bardzo zadowoleni.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home [16.10.2021]
Termostaty od Google? Firma Nest została kupiona przez giganta za 3 mld dolarów

Smaczku całej informacji dodaje fakt, że obaj założyciele Nest, czyli Tony Fadell oraz Matt Rogers dołączą do zespołu Google, podczas gdy ten drugi był jedną z osób pracujących nad pierwszym iPhone’m. Nest zresztą było blisko związane z firmą tworzącą iPhone’y, a pierwsze produkty firmy były dostępne pierwotnie w Apple Store.

źródło: techcrunch.com