Terran udostępnia Cleanera 5

Terran Interactive ogłosiła premierę Cleanera 5, kompletnego narzędzia do przeprowadzania strumieniowych transmisji wideo w Internecie.

Cleaner 5 zaproponowany przez Terran Interactive pozwala projektantom stron internetowych tworzyć interaktywne sieciowe programy wideo poprzez wprowadzane bezpośrednio do nadawanych plików wideo instrukcji kontrolujących elementy witryny.

Oprogramowanie składa się z 4 modułów reprezentujących podstawowe kroki w tworzeniu strumieniowych mediów: Capture, Author, Encode i Publish, czyli zarejestrowanie filmu wideo, jego edycja, zakodowanie i bezpośrednia publikacja w sieci.

Cleaner 5 może importować obrazy z dowolnej kamery cyfrowej oraz współpracuje z aplikacjami Media 100i i iFinish oraz Adobe Premiere i Final Cut Pro. Program wykorzystuje technologię EventStream, która pozwala zaprojektować strumieniowy przekaz multimedialny, kontrolujący elementy witryny sieciowej. Interaktywne instrukcje (współpracujące z technologią Flash i aplikacjami Javy) mogą zostać zakodowane bezpośrednio w przesyłanym pliku wideo.

Cleaner 5 obsługuje wszystkie podstawowe formaty wykorzystywane w strumieniowych transmisjach: RealSystem, Windows Media, QuickTime, MP3, AVI, MPEG-1 i MPEG-2. Program umożliwia także bezpośrednią publikację skończonego dzieła na serwerze WWW. Aplikacja w cenie 399 GBP będzie dostępna w październiku br.

www.terran.com


Zobacz również