Terratec Aureon 5.1 Fun

W czasach, gdy coraz lepsze układy dźwiękowe są integrowane z płytą główną, czy jest sens kupować dość standardową kartę dźwiękową?

W czasach, gdy coraz lepsze układy dźwiękowe są integrowane z płytą główną, czy jest sens kupować dość standardową kartę dźwiękową?

Terratec Aureon  5.1 Fun

Terratec Aureon 5.1 Fun

Pytanie takie pojawiło się w czasie testów urządzania firmy Terratec. Jest to podstawowy model tej firmy, przeznaczony dla początkujących użytkowników. Sugeruje to już nazwa, zawierająca słowo "fun". Dziś jednak nawet podstawowe modele muszą spełniać wymagania, które trzy lata temu były zarezerwowane dla topowych konstrukcji. Karta potrafi pracować w trybie 5.1 i jest zgodna ze wszystkimi najważniejszymi standardami dźwięku przestrzennego, w tym z DirectSound / 3D i EAX 1.0/2.0. Wyposażono ją dodatkowo w wejście i wyjście optyczne. Dzięki cyfrowym złączom może współpracować m.in. z zestawami kina domowego bądź z cyfrowymi urządzeniami typu odtwarzacze minidysków. Do konstrukcji wykorzystano bardzo znany i popularny układ CMI8738 (C3DX). W testach przeprowadzonych programem RightMark Audio Analyzer karta uzyskała przeciętną ocenę końcową (average), charakteryzując się jednak niższym od przeciętnego poziomem szumów. Słabo wypadła natomiast w teście badającym poziom zniekształceń harmonicznych. Dodatkową atrakcją jest na pewno dołączony do zestawu programowy odtwarzacz DVD - WinDVD 4. Jeśli jednak płyta główna ma podobne funkcje, jak opisywana karta, wówczas jej zakup nie wniesie wiele pod względem jakości dźwięku.

Rodzaj karta dźwięk.

Producent Terratec Informacje Audio Factory

tel. (22) 8261889

http://www.audiofactory.pl

Cena 159 zł