Terrifier 3 - czy będzie kontynuacja? Sukces Terrifier 2 mówi wszystko

Zastanawiasz się, czy powstanie film Terrifier 3? Zbieramy w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje.

Terrifier 2 (fot. Fuzz on the Lens Productions)

Terrifier 2 okazał się tegorocznym filmowym hitem halloween w USA. O produkcji Damiena Leone mówi się w ostatnich dniach bardzo głośno. Szczególnie w odniesieniu do reakcji, jakie film wywołuje u odbiorców. Możemy zobaczyć wiele relacji, w których ludzie opisują sytuacje, w których inni oglądający doznawali problemów żołądkowych czy nawet mdleli podczas seansów. W niektórych kinach w Stanach Zjednoczonych po salach przechadzał się nawet Art The Clown we własnej osobie. Terrifier 2 pojawi się w polskich kinach już 23 grudnia. Warto jednak zagłębić się w temat nieco bardziej i sprawdzić, czy twórcy mają już plan na 3 część opowieści o psychopatycznym klaunie.

Terrifier 3 - czy będzie kontynuacja? Sukces Terrifier 2 mówi wszystko

Terrifier 3 - czy film powstanie?

Dla wszystkich, którzy są zafascynowani postacią Art the Clown oraz filmem Terrifier mamy dobrą informację. Istnieje bardzo duża szansa, że Terrifier 3 powstanie. Twórca Damien Leone w jednym z wywiadów powiedział wprost:

Planowałem część 3 podczas pisania części 2. Jest tak wiele pytań postawionych w części 2, na które nie ma odpowiedzi, i to była część projektu, ponieważ wiem, że odpowiem na nie w części 3.

Wiele zależy także od tego, ile Terrifier 2 ostatecznie zarobi. Tutaj jednak sprawa wydaje się być jasna. Dlaczego?

Zobacz również:

  • Terrifier 2 - czy będzie na Netflix? Gdzie obejrzeć?

Terrifier 2 - sukces finansowy

Produkcja Terrifier 2 kosztowała 250 000 dolarów. Początkowo film został puszczany jedynie w nieco ponad 800 kinach w całych Stanach Zjednoczonych i podczas pierwszego weekendu zarobił 805 000 dolarów. Później liczba miejsc została rozszerzona i w drugi weekend film osiągnął milion dolarów przychodu. Ostatecznie można powiedzieć, że Terrifier 2 zarobił do tej pory 7,6 miliona dolarów, co może świadczy o ogromnym sukcesie produkcji.

Raczej wątpię, aby twórcy pozostawili taki projekt i zrezygnowali ze stworzenia kontynuacji. Jeśli film zwraca się 30-krotnie to możemy mieć nadzieje graniczące z pewnością, że doczekamy się 3 części. Szczególnie, że tak jak wspominaliśmy wcześniej twórca ma już plan na następną odsłonę.

Terrifier 3 - data premiery

Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy Terrifier 3 pojawi się w kinach. Od premiery poprzedniej części minęło 6 lat, jednak w tym wypadku musimy brać pod uwagę to, że twórcy mogą chcieć iść za ciosem i "kuć żelazo póki gorące". Nie zdziwiłbym się, gdyby Terrifier 3 pojawił się w kinach nawet w okolicach halloween 2023. Co więcej, zapewne film w dniu premiery pojawi się w o wiele większej liczbie kin niż w przypadku 2 części.

Terrifier 3 - fabuła

Końcowa scena w Terrifier 2 pokazuje, że Art The Clown ginie z rąk Sienny. Później jednak w szpitalu psychiatrycznym pierwsza ofiara zabójcy rodzi jego głowę... Trzecia część filmu może opowiadać o powrocie z zaświatów. Mieliśmy już w przeszłości do czynienia z podobnymi schematami w horrorach, a szczególnie w seryjnych slasherach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: