Tesco wchodzi na rynek tabletów. Hudl - 7 cali za 119 funtów. Warto?

Tesco Hudl to pierwszy tablet wprowadzony na rynek przez największą brytyjską sieć hipermarketów. Urządzenie, wziąwszy pod uwagę niską cenę oraz przyzwoite parametry, zapowiada się całkiem interesująco.

Znana brytyjska sieć Tesco postanowiła uszczknąć co nieco z wartego miliardy dolarów rynku tabletów i zapowiedziała, że 30 września wprowadzi do sprzedaży swój własny tablet noszący oznaczenie Hudl. Poniżej jego specyfikacja:

- 7-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 900 pikseli

- czterordzeniowy procesor 1,5 GHz

- 16-gigabajtowa pamięć wewnętrzna

- slot kart microSD (do 32 GB)

- WiFi, Bluetooth, GPS

- aparat z przodu i tyłu obudowy (niestety ich parametry nie są znane)

- akumulator pozwalający na maksymalnie 9 godzin pracy

- Android 4.2.2

- micro HDMI

Urządzenie oferować ma preinstalowane aplikacje pozwalające m.in. na streaming materiałów z takich serwisów jak BlinkBox i Clubcard TV. Ponadto pozwalać ma na wybór pomiędzy czterema kolorami obudowy oraz różnymi dedykowanymi mu akcesoriami.

Tesco wchodzi na rynek tabletów. Hudl - 7 cali za 119 funtów. Warto?

Tesco Hudl

Czy warto?

Zgodnie z zapewnieniami Tesco Hudl cechować ma się solidną konstrukcją. Dzięki różnym wariantom kolorystycznym oraz akcesoriom chyba ma szansę przykuć uwagę dzieci i młodzieży. Ponadto oferuje całkiem wydajne i przydatne podzespoły (moją uwagę zwróciło np. złącze micro HDMI) oraz przyzwoity czas pracy na baterii. To wszystko wygląda jednak ciekawiej, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że cena urządzenia została ustalona na poziomie zaledwie 119 funtów, czyli po przeliczeniu (wg dzisiejszego kursu) 597 złotych.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12

Szukając taniego małego tabletu sądzę, że warto będzie zwrócić uwagę na wspomniany tablet. Pamiętać jednak przy tym należy, że na rynku są już modele, które pomimo swojej niskiej ceny stanowią naprawdę bardzo ciekawą propozycję. Mam tutaj na myśli np. tablet Asus MemoPad MeMO Pad HD 7, który kosztuje zaledwie o kilka funtów więcej od nadchodzącego gadżetu Tesco.

Co z naszym rynkiem?

Niestety obecnie nie wiadomo, czy tablet Hudl pojawi się w hipermarketach Tesco zlokalizowanych poza Wielką Brytanią.