Tesla Model 3 z włączonym autopilotem spowodowała wypadek

Funkcja autopilot firmy Tesla, która wbrew nazwie nie pozwala samochodowi na samodzielne prowadzenie, po raz kolejny miała swój udział w wypadku.

fot. Nicolas Asfouri / AFP (Getty Images)

Tesla Model 3 z 2019 roku z włączonym autopilotem zderzyła się z dwoma samochodami na poboczu autostrady na Florydzie. Tesla najpierw uderzyła w samochód, który zatrzymał się, aby pomóc innemu kierowcy (co ciekawe, był to samochód policyjny). Następnie uderzył w drugie auto.

Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policja wciąż bada przyczyny wypadku, ale zwraca uwagę, że nie ustalono jeszcze, czy to właśnie autopilot Tesli spowodował lub przyczynił się do wypadku.

Zobacz również:

  • Oto najlepsze firmy na świecie
  • Apple Car - wyświetlacze zamiast kierunkowskazów?
  • Snapchat bez filtra?

Jest to nie jedyny wypadek, w którym uczestniczyły samochody Tesli z włączonym autopilotem. Incydenty zdarzały się dlatego że kierowcy nie poświęcali samochodowi pełnej uwagi. Niektórzy z nich byli pijani i zasypiali za kierownicą, inni patrzyli na swoje telefony zamiast na drogę.

Richard Blumenthal i Ed Markey zwrócili się do przewodniczącej Federalnej Komisji Handlu Liny Khan o przyjrzenie się "potencjalnie zwodniczym i nieuczciwym" praktykom marketingowym firmy Tesla w zakresie jej systemów automatyzacji jazdy. W swoim liście senatorowie zauważają, że funkcje autopilot i Full Self-Driving Tesli są tylko częściowo zautomatyzowane, a na rynku nie ma obecnie pojazdów, które mogłyby prowadzić się same.

Polecamy: Tak będzie wyglądać ciężarówka Tesli [Zobacz zdjęcia]

Źródło: gizmodo.com