Tesla Model S - samochód z odpowiednikiem PlayStation 5 na pokładzie

Kupujesz samochód, masz w nim od razu sprzęt pozwaląjacy na odpalenie Wiedźmina 3, Cyberpunka i innych topowych gier. Takie rzeczy oferuje Tesla Model S.

Model S nie jest nowością, jaką oferuje Tesla (samochód zaliczył debiut w 2012 roku), ale nastąpi jego "aktualizacja". Oprócz zmian technicznych nowe modele będą wyposażone w nowy komputer pokładowy, którego moc odpowiada wydajności Playstation 5. Model S obsługuje autorską platformę gamingową - Tesla Arcade. Jak pokazał sam Elon Musk na zdjęciu zamieszczonym na Twitterze, umożliwia ona nie tylko zabawę w proste tytuły, ale i bardzo wymagające produkcje. A ponieważ ma moc PlayStation 5, bez problemu da się odpalić tam Cyberpunka 2077 i inne najnowsze produkcje.

Tesla Model S - samochód z odpowiednikiem PlayStation 5 na pokładzie

Tesla nie podaje, jakie konkretnie podzespoły są używane, wiadomo jednak, ze jego moc szacowana jest na 10 teraflopsów. Eksperci podejrzewają, że jednostka centralna współpracuje z układem graficznym opartym o AMD RDNA2 (może być to Navi 32), inne przecieki mówią o całkiem nowym procesorze graficznym z 32 jednostkami obliczeniowymi i 2048 procesorami. Aby moc wynosiła wspomniane 10 teraflopsów, taktowanie rdzeni procesora graficznego musi wynosić 2,44 GHz. Wszystko będzie jasne w marcu, kiedy nowy Model S znajdzie się na rynku. Tesla prowadzi obecnie jego przedsprzedaż - koszt to 80 tys. dolarów.

Posiadanie odpowiednika konsoli w samochodzie to miła rzecz, nie należy jednak zapominać, że granie podczas prowadzenia jest bardzo złym pomysłem.

Źródło: VideoCardz