Tesla boi się koronawirusa. Nowe zasady funkcjonowania fabryk

W jednej z fabryk Tesli powracają zasady bezpieczeństwa. Dotyczą wszystkich pracowników.

Wszyscy pracownicy fabryki Tesli znajdującej się w Reno w stanie Nevada ponownie muszą nosić maski wewnątrz budynków. Najnowsze zasady bezpieczeństwa zostały wprowadzone w poniedziałek rano. Według The Wall Street Journal Tesla już wcześniej wymagała noszenia masek w pomieszczeniach, ale obowiązek ten miały jedynie osoby, które nie zostały w pełni zaszczepione.

Bateria Tesla Powerwall
Źródło: tesla.com

Bateria Tesla Powerwall

Źródło: tesla.com

Firma zmieniła zdanie i od dziś wszyscy pracownicy niezależnie od faktu czy przyjęli szczepionkę we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych muszą nosić maski.

Zobacz również:

  • Tesla Model S Plaid ustanowiła światowy rekord prędkości! [Zobacz film]
  • Tak będzie wyglądać ciężarówka Tesli [Zobacz zdjęcia]
  • Pierwszy widok na Ziemię z kopuły statku SpaceX

W ciągu ostatniego miesiąca w Nevadzie odnotowani ponad 26 tysięcy nowych zakażeń wirusem COVID oraz 298 zgodnów. To spore liczby jak na stan liczący zaledwie 3 miliony mieszkańców.

Hopkins Coronavirus Resource Center podaje, że w Nevadzie zaszczepiono prawie 47% społeczeństwa.

Elon Musk na początku bardzo sceptycznie podchodził do wszystkich zakazów związanych z pandemią koronawirusa. Początkowo Tesla wysyłała swoich pracowników do fabryk pomimo zaleceń lokalnych władz, aby pozostać w domach i przerwać produkcję.

Musk na przestrzeni ostatniego roku miał napięte stosunki z władzami Kalifornii. W maju ubiegłego roku prezes Tesli ogłosił nawet, że rozważa przeniesienie działalności swojej firmy poza obszar stanu.

W listopadzie Elon Musk za pośrednictwem Twittera przekazał, że prawdopodobnie przechodzi COVID w sposób umiarkowany.

Od 3 sierpnia 2021 roku w Kalifornii wszystkie osoby powyżej 2 roku życia muszą nosić maski w zamkniętych pomieszczeniach publicznych niezależnie od statusu szczepień. Podobne nakazy wydano w Nevadzie. Tym razem nie wpływają one na funkcjonowanie fabryk, więc Elon Musk nie oprotestował ich. Produkcja akumulatorów przebiega zgodnie z planem.

Źródło: theverge.com