Tesla doczeka się konkurencji w Polsce

Ursus nie wyklucza wejścia na rynek samochodów elektrycznych.

Z pewnością większość z Was słyszała o naszej rodzimej firmie Ursus produkującej przede wszystkim ciągniki. Pewnie niewielka część wie też, że Ursus jest już praktycznie gotowy do sprzedaży budowanego na bazie jeepa wranglera samochodu Storm-3 M-243. Zaskoczeniem dla wszystkich będą jednak chyba informacje na temat planów rozwojowych polskiej firmy: nie wyklucza ona wejścia na rynek samochodów elektrycznych do czego motywuje ją ogromny sukces jaki odniosła amerykańska Tesla.

"Samochody elektryczne wykluczają barierę wejścia jeśli chodzi o emisję spalin. Największym problemem w produkcji własnego pojazdu jest posiadanie własnego silnika. Elektryczne samochody dają bardzo dużą szansę odbudowy takich pojazdów." - powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Karol Zarajczyk, prezes firmy.

Oczywiście stwierdzenie, że Ursus będzie konkurentem dla Tesli jest przesadzone. Dla tych, którzy uważają ten projekt za śmieszny przypomnę jednak tylko, że Lamborghini zaczął właśnie od produkcji ciągników.