Tesla jest za szybka. Musk rezygnuje z modelu Plaid+

Tesla zrezygnowała z produkcji modelu S w konfiguracji Plaid+. Dlaczego Elon Musk wycofał najszybszego elektryka?

Elon Musk potwierdził, że Tesla Model S Plaid+ nie trafi do sprzedaży, a projekt został anulowany. Informacja została podana w niedzielę. Model Plaid+ miał być najpotężniejszym i najszybszym samochodem produkowanym przez Teslę.

Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid

Musk przekazywał wielokrotnie, że Tesla Model S Plaid+ będzie najszybszym samochodem elektrycznym na świecie, a jego wydajność będzie jedynie jedną z wielu zalet.

Obecnie Tesla posiada w portfolio Model S Plaid. Auto zasilane jest trzema silnikami elektrycznymi, które pozwalają 60 mil na godzinę w zaledwie 1,99 sekundy. Prędkość maksymalna to 200 mil, a zasięg to minimum 390 mil.

W niedzielę wieczorem Elon Musk powiedział, że przy parametrach modelu Plaid, budowa auta w konfiguracji Plaid+ jest zbędna.

Informacje o modelu Plaid+ pojawiły się w zeszłym miesiącu. Tesla otworzyła zamówienia przedpremierowe na Model S w nowej konfiguracji. Auto było o 30 tysięcy dolarów droższe od zwykłego modelu Plaid. Cena została ustalona na 149 900 dolarów.

W pojeździe znaleźć miały się nowe baterie, które w przyszłości trafią do modelu Tesla Roadster.

Tesla Roadster

Tesla Roadster

Chętnie na wersję Plaid+ mogą zakupić "zwykłą" Teslę Model S Plaid za 119 900 dolarów. Pierwsze samochody w tej specyfikacji trafią do odbiorców jeszcze w tym tygodniu.

Sprawdź najtańsze samochody elektryczne, które kupisz w Polsce.

Źródło: slashgear.com