Tesla sięga po procesory AMD Ryzen! Trafią do Tesli Model Y

Tesla po raz pierwszy w historii wykorzysta procesory produkowane przez firmę AMD. Układy Ryzen początkowo trafią do chińskich egzemplarzy Modelu Y.

Portal Electrek dotarł do ciekawych informacji dotyczących najnowszego pojazdu elektrycznego Tesli. Model Y na rynek chiński otrzymał niespodziewaną aktualizację, dzięki której auto posiada zauważalnie większą moc obliczeniową.

Tesla Model Y
Źródło: tesla.com

Tesla Model Y

Źródło: tesla.com

Tesla Model Y w wersji przeznaczonej na Chiny dostarczana jest z procesorem AMD Ryzen zamiast układu Intela. Nowy chip odpowiedzialny jest za obsługę systemu inforozrywki.

Zobacz również:

  • Elon Musk przewiduje zagładę ludzkości
  • Tesla Model 3 ponownie bezpieczna! Kryzys zażegnany?
  • Młodzieniec przejął zdalnie kontrolę nad 25 samochodami Tesla. Co na to Musk?

Dotychczas Tesla wykorzystywała jedną platformę obliczeniową dla wszystkich modeli swoich pojazdów. Co istotne różnica w zastosowaniu procesora została zauważona przez pierwszych użytkowników najnowszego crossovera.

W chwili obecnej nie wiemy czy Tesla Model Y otrzymała układ Ryzen APU, który trafił do najnowszych odsłon flagowych Modeli S i Y. Tesla nie chwali się również czy chip AMD pojawi się w Modelu Y produkowanym na rynek europejski oraz USA.

Tesla nie odpowiada na pytania w tej sprawie. Bardzo możliwe, że procesory AMD zostały wprowadzone, aby radzić sobie z zerwanymi łańcuchami dostaw. Wcześniej dostarczono już klientom wybrane modele bez portów USB. Istotna może być również cena nowego procesora. Możliwe, że w przyszłości wszystkie pojazdy Tesli otrzymają układy AMD, ale obecnie są to niepotwierdzone plotki.