Tesla umożliwia zakupy i subskrypcje bezpośrednio z konsoli samochodu!

Tesla zaczęła umożliwiać zakupy i subskrypcje bezpośrednio z samochodu w swoich najnowszych aktualizacjach oprogramowania. Właściciele mogą kupić "Łączność Premium" prosto z konsoli pojazdu.

Przez ostatnie lata, Tesla zaczęła znajdować możliwości sprzedaży aktualizacji dla swoich właścicieli poprzez odblokowanie funkcji oprogramowania wewnątrz swoich pojazdów. Początkowo ich właściciele musieli zalogować się na swoje konta Tesla na stronie internetowej, aby dokonać tych ulepszeń, takich jak "Acceleration Boost" lub pakiet Full Self-Driving.

Później Tesla udostępniła te aktualizacje bezpośrednio przez swoją aplikację mobilną. Spowodowało to jednak pewne problemy, ponieważ niektórzy właściciele zgłosili nieumyślne aktualizacje, za które nie zawsze mogli otrzymać zwrot pieniędzy. Teraz Tesla idzie o krok dalej i umożliwia dokonywanie aktualizacji poprzez zakupy bezpośrednio z poziomu konsoli w samochodzie.

Zobacz również:

Źródło: sageDieu / Reddit

Źródło: sageDieu / Reddit

Pomimo braku informacji na ten temat w notatkach dotyczących zmian w oprogramowaniu, właściciele samochodów Tesla zgłaszają, że otrzymali dostęp do nowej zakładki w menu konsoli. Jak donosi użytkownik sageDieu na portalu Reddit, zmiana dotyczy aktualizacji o numerze 2021.40.6.

Na razie wygląda na to, że jedynie subskrypcja o nazwie "Premium Connectivity" jest dostępna poprzez system zakupu w samochodzie, mimo że inne aktualizacje, takie jak pakiet Full Self-Driving, wciąż są dostępne za pośrednictwem aplikacji.