Tesla w końcu z Android Auto. Sposób działania zaskakuje [AKTUALIZACJA]

Dziwić może, że tak zaawansowany technologicznie samochód jak Tesla nie posiada wsparcia dla Android Auto i Apple Carplay. Na szczęście to sztuczne ograniczenie można obejść.

Tesla od czasu wprowadzenia modelu S na rynek w 2012 roku uchodzi za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie marek produkujących samochody. Kolejne modele oraz liftingi wprowadzają na pokład elektrycznych samochodów najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, inforozrywki oraz jazdy autonomicznej.

Android Auto w Tesli
Źródło: YouTube.com

Android Auto w Tesli

Źródło: YouTube.com

Niestety Tesla konsekwentnie omija dodanie wsparcia dla Android Auto i Apple Carplay w swoich pojazdach. Producent uważa, że wbudowany w Teslę system inforozrywki jest na tyle dobry, że wsparcie dla systemów proponowanych przez technologicznych gigantów jest zbędne.

Zobacz również:

  • Czy to będzie koniec Tesli? Xiaomi już pali gumę przed wejściem na rynek motoryzacyjny
  • Android Auto otrzymuje redesign Materia You! Jest jednak pewien haczyk

Elon Musk obiecał kiedyś, że w przyszłości Tesla wprowadzi na rynek własną aplikację, która pozwoli przenieść ekran telefonu na spory wyświetlacz umieszczony w desce rozdzielczej Tesli.

W dniu wczorajszym do Google Play trafiła nowa wersja aplikacji TeslaAA. Pozwala ona uruchomić interfejs Android Auto na samochodach Tesli z wykorzystaniem wbudowanej przeglądarki internetowej. Program tworzy lokalny serwer, który pozwala wyświetlić Android Auto w aplikacji przeglądarki.

TeslaAA w Sklepie Play

TeslaAA w Sklepie Play

Rozwiązanie zostało po raz pierwszy zaprezentowane jako koncept w czerwcu 2021 roku. Po trzech miesiącach prac udostępniono gotową do działania wersję.

Aplikacja kosztuje 23,99 zł. Po jej instalacji możemy połączyć telefon z Androidem z systemem inforozrywki Tesli. W kolejnym kroku należy odpalić przeglądarkę sieciową i wpisać adres androidwheels.com.

Na ekranie samochodu pojawi się klasyczny interfejs Android Auto, który pozwala korzystać między innymi z Map Google oraz Waze.

W chwili obecnej rozwiązanie nadal ma kilka problemów. Między innymi może prowadzić do przegrzewania się telefonu podczas replikacji obrazu przy jednoczesnym ładowaniu bezprzewodowym.

AKTUALIZACJA 20.12.2021

Po ponad dwóch miesiącach czas na aktualizację w sprawie Androida Auto w samochodach firmy Tesla. Program TeslAA został właśnie zaktualizowany.

Autor rozwiązania pozbył się kilku problemów raportowanych przez użytkowników, którzy zakupili program w Sklepie Play. Twórca donosi, że rozwiązanie najlepiej współpracuje z autami, które obsługują aplikacje Netflix, YouTube oraz Disney+ na wbudowanym systemie inforozrywki.

Najnowsza wersja poprawia stabilność i prędkość działania. Całość nadal opiera się na lokalnym serwerze tworzonym na smartfonie i przesyła dane do przeglądarki wbudowanej w system inforozrywki. Niestety w dalszym ciągu po przełączaniu na wsteczny rozwiązanie przestaje działać. Problemy pojawiają się również w tunelach i parkingach podziemnych. Chwilowa utrata zasięgu sieci komórkowej rozłącza połączenie samochodu z telefonem. Autor nadal rozwija program TeslAA. Możemy spodziewać się zatem kolejnych aktualizacji w przyszłości.

Aktualizacja: 20 grudnia 2021 10:36

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: