Tesla wprowadza dostawy bezdotykowe i tymczasowo zamyka fabryki

Tesla wstrzymuje się z produkcją paneli słonecznych oraz wprowadza nowy sposób odbioru samochodów.

Władze Kalifornii robią co mogą, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Hrabstwo Alameda w San Francisco nakazało większości firm w regionie zaprzestać działalności od początku tego tygodnia. Tesla, która posiada zakład produkujący samochody w Fremont początkowo została zakwalifikowana jako przedsiębiorstwo, które w dalszym ciągu może funkcjonować normalnie. Decyzja ta została jednak uchylona, a hrabstwo zażądało od Tesli zamknięcia fabryki i ograniczenia działalności firmy do minimum. Tesla postanowiła na czas pandemii koronawirusa tymczasowo zamknąć swoją fabrykę w Fremont. Dodatkowo firma planuje kontynuować swoją podstawową działalność, jaką jest sprzedaż samochodów wprowadzając w tym celu dostawy bezdotykowe.

Tesla wprowadza dostawy bezdotykowe i tymczasowo zamyka fabryki

Źródło: tesla.com

Tesla zamykając swój zakład produkcyjny dołącza do innych producentów takich, jak Fiat, Ford, GM oraz Honda, którzy również ogłosili, że tymczasowo zamykają swoje zakłady produkcyjne zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze plany wchodzą w życie z dniem 24 marca, po czym Tesla w dalszym ciągu kontynuować będzie podstawową działalność związaną z serwisowaniem pojazdów oraz dostarczaniem energii do własnej infrastruktury ładowania Tesla Supercharger.

Przedsiębiorstwo postanowiło także tymczasowo zamknąć fabrykę paneli słonecznych w Nowym Jorku. Jedynie zakłady produkcyjne w Nevadzie funkcjonują normalnie.

Dodatkowo Tesla zamierza zadbać o to, aby klienci, którzy kupili nowe auta otrzymali je bez opóźnień. W tym celu firma wprowadza dostawę bezdotykową na wybranych obszarach Stanów Zjednoczonych. Proces ten eliminuje potrzebę fizycznej interakcji pomiędzy pracownikiem/sprzedawcą, a klientem. Odbiór odbywa się w wybranej lokalizacji za pomocą aplikacji Tesla, która pozwoli nowemu właścicielowi na otwarcie auta i podpisanie dokumentów odbioru.

Tesla informuje, że w chwili obecnej firma nie jest zagrożona i ma wystarczającą płynność finansową, aby przetrwać pandemię koronawirusa.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A50 - jeden z najpopularniejszych smartfonów w naszym kraju.

Źródło: techspot.com