Test najlepszych programów do nagrywania płyt. Alternatywa dla Nero.


DeepBurner 1.9

Mało przejrzysty, archaiczny interfejs DeepBurnera

Mało przejrzysty, archaiczny interfejs DeepBurnera

Łatwy w obsłudze, choć ociężały program dostępny zarówno w wariancie darmowym, jak i płatnym. DeepBurner oferuje prosty, nawet nieco prymitywny interfejs. Ma tendencję do zawieszania się na kilka czy kilkanaście sekund podczas wykonywania różnych operacji. Korzystanie z programu jest więc dość uciążliwe.

DeepBurner jest co prawda dostępny po polsku, rodzima wersja została jednak przygotowana niestarannie. Niektóre elementy interfejsu nie są w ogóle przetłumaczone. Program zawiera kilka dedykowanych kreatorów, które ułatwiają nagrywanie obrazów dysków czy filmów DVD. Oferuje stosunkowo wysoką prędkość zapisu, każe jednak długo czekać na kasowanie nośników RW. Nie wszystkie zapisane dane daje się również bez problemu odczytać.

DeepBurner zawiera niewielką liczbę dodatkowych funkcji. Użytkownik ma na przykład do dyspozycji prosty edytor okładek i narzędzie informujące o parametrach napędów. Funkcje kopiowania danych z płyty na płytę i nagrywania DVD są dostępne wyłącznie w płatnej wersji produktu.

Komercyjny czy darmowy program do nagrywania?

W teście wygrał program Ashampoo Burning Studio. Oferuje łatwą obsługę z dużą liczbą kreatorów, nie obciąża systemu operacyjnego i ma wiele przydatnych funkcji dodatkowych. Utrzymuje wyrównany poziom we wszystkich naszych kategoriach testowych. To, tak naprawdę jedyny program w zestawieniu, na który warto wydać pieniądze. Największe możliwości ma za to Nero. Ten nielubiany ostatnio program przewodzi zarówno w grupie funkcji podstawowych, jak i dodatkowych. To zapewnia mu drugie miejsce. Pogrąża go niewygodna obsługa i instalacja oraz zdecydowanie za duże obciążenie systemu.

Dla użytkowników, dla których najważniejsza jest cena, najlepszy program to CDBurnerXP. Nie muszą się przy tym obawiać, że dostaną aplikację mało funkcjonalną. Ten darmowy program do nagrywania płyt nie ustępuje możliwościami komercyjnym konkurentom i przoduje w ergonomii użytkowania. Nie może się jedynie pochwalić długą listą narzędzi dodatkowych. Wart uwagi jest także bezpłatny BurnAwre Free. Ma niewiele mniej funkcji a znacznie mniej obciąża system operacyjny.

Test programów do nagrywania płyt

Test programów do nagrywania płyt