Test szybkości internetu Speedtest.net z nową aplikacją na Androida

Jednym z popularniejszych narzędzi do mierzenia szybkości internetu jest witryna Speedtest.net. Posiada ona swoją aplikację mobilną dla smartfonów z systemem Android. Jej interfejs nie był zbyt przyjazny, ale w końcu aplikacja doczekała się nowej wersji. Teraz będzie można korzystać z niej także na tabletach, pojawiła się w końcu obsługa polskich znaków i kilka innych funkcji.

Speedtest.net na Androida to tester szybkości połączenia internetowego. Pozwala sprawdzić prędkość zarówno połączenia komórkowego - 2G, 3G lub LTE - oraz prędkość Wi-Fi do którego aktualnie podłączone jest urządzenie. Pozwala to oszacować czas potrzebny na pobranie lub wysłanie dużej ilości danych.

Korzystanie na tablecie lub smartfonie ze strony internetowej Speedtest.net jest praktycznie niemożliwe, ale na szczęście już dawno twórcy udostępnili użytkownikom dedykowaną mierzeniu szybkości internetu aplikację mobilną. Niestety od czasu jej premiery jej wygląd nie był przez długi czas uaktualniany i interfejs po prostu się zestarzał. Miał też problem z wyświetlaniem polskich znaków i nie było wersji specjalnie na tablety.

Zobacz również:

  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
Test szybkości internetu Speedtest.net z nową aplikacją na Androida

Speedtest.net

Nowa aplikacja została gruntownie przebudowana i rozwiązuje te problemy. Odświeżony interfejs tej aplikacji do testowania szybkości internetu nadal nie jest zgodny z wytycznymi Google dotyczącymi interfejsu Holo, a twórcy aplikacji zdecydowali się na swój własny styl. To nie jest wcale wada, dopóki oczywiście aplikacja działa płynnie i sprawnie.

Niestety w przypadku Speedtest.net płynność nie jest mocną stroną programu, ale oczywiście swoje zadanie spełnia on bardzo dobrze, a interfejs jest przynajmniej atrakcyjny wizualnie. Aplikację do mierzenia szybkości internetu Speedtest.net na Androida można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.